Defineciler Buyrun Açık Sol El Ve Kalp | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
resimlerde işaret net değil lakin böyle yerlerde araştırılmaya değer. Hep söylemişimdir beklemediğin yerden yersin darbeyi :) hayırlı işler.

A21MEDLi

Admin
o elmi pençemi net değil,Doğalda olabilir.
fakat O kalp güzel bir bulgu,eğer O civarda dere ve şelale varsa keyfine diyecek yok.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
o elmi pençemi net değil,Doğalda olabilir.
fakat O kalp güzel bir bulgu,eğer O civarda dere ve şelale varsa keyfine diyecek yok.
Ustam bunun el olduğunu işin aslı belgeden öğrendim resme uzaktan bakınca yani küçültünce anlaşılıyor,diğer kurt başına bakan salyaları akan kurt kafası vs gibi birçok işaretler tutunca kalpde buna dahil buda vardır diyerek gördüm ,dere aşağısında hemen burası dere rampasının üzeri çevresine hakim nokta,şelale kurumuş,buraları açmak insan gücüyle imkansıza yakın,Esas burayı veren diğer Ana işaret Halkalı Kayada ki Volçanın Kafası kirpik sayısı bakış yönü ve Çarık

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
1 çalışmamı ekleme gereği daha duydum İnşaallah sıkıntı çıkmaz
1p6PNp.jpg

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Eyvallah yüreği güzel ustam.Belgelerde, defterlerde, haritalarda vd. seylerde gecen bu anlatimlara ait yer ve isaretler tamamen farkli bir sekilde. (demişsin)katılıyorum,Arar isen bu işaretleri bulamazsın,Bulursan ALLAH buldurmuştur, onuda bulunca inceleyip öğrendik sıra anlarsın,bu konuda pek birşey açıklama yapmak istemiyorum,Bölge ve Yer isimleri,yön cihedleri ve konumları yanlış,anladığım kadarıyla ama, şu gerçek olan,işaretleri bir köy içerisinden diğer köye kadar sirayet ediyor zemin üstü ve çok kollu tünellerle,bunların bölge olararak değilde işaret olarak ardı ardına sıralı,saymadan söylüyorum( 1.işaretleri )20 kadarını buldum sanıyorum doğrusunu Rab'bim bilir...
Demiştim,yinede paylaşım yapmış bulunuyorum,İnşaAllah açabilmeyi RAB'bim nasip edince, sıralı olarak belge bölge resim ve açıklama olarak paylaşım yapmayı düşünüyorum,yani nazara geliriz diye korkuyorum

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
burda ne el var nede kalp benzetmeyle bu iş olmaz kalp dediğin kayayı hafif ıslatsan birde genişten fotolasan tadından yenmeyecek cevaplar alırsın
Teşekkür ederim ustam, pek cevap arayacak yönü kalmadı minessemavati dolusu Rab'bime şükürlerim olsun,zamanı gelince cevap olarak paylaşımlarımı yapacam bol bol resim çizim herşeyi ile

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
arkadaşlar benim gördüğüm tünellerin derinliği en fazla bir buçuk metre deriniğindeydi bu toprak altı tuneller yumşak kayaları üsten kanal gibi kesmişler ve üzerini kapayıp tünel yapmışlar odaları ise aynı sistemle yapmışlr demek oluyorki bu şekilde daha çabuk ve sağlam oluyor
Demişsin ve mevzuya Hoş gelmişsin diğer ustalarımla beraber,Bu Eşkiya lar bu bölgede Roma yapıtlarını kullanmışlar bunuda şu bilgi ile destekliyorum Halkalı kaya üzerinde bölgelerini veren tavuk ve civcivleri var yani 7.bölgeleri ayrıca nal işretleri var nalın bulunduğu kayanın sağ omzunu doğuya verecek şekilde kayayı karşına alınca ön cihed kuzey yönüne yaklaşık 40 bilemedin 50 adı sora tepenin diğer ucuna geliyom ordaki kayalardan biri yatık biri dik ve içlerine oklava rahatlıkla girecek ve tam dolduracak şekilde delik ve o deliğin içini mt ile ölçtüm tam 2side 75cm yani 50 mt gibi derinlik,zaten tepelik yer ve karşı tepeye kadar giden tünelini çıbıklarla takip ettim bir kaçtanede kollara ayrılıyor,bence Vatikanın gönderdiği ismi şuan hatırımda değil o bu Volçana öğretti,öyle ya onlardan aldık bu toprakları

A21MEDLi

Admin
erdem usta değirmenin civarında açık mağara varmı? ve mağaranın önünde dere geçiyor olması lazım.bu dereye kurt dereside denilebilir?
varsa doğru yol üzerindesin cevabına göre bişeyler yazabilirim.ama güzel sonuç derede bitiyor.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
erdem usta değirmenin civarında açık mağara varmı? ve mağaranın önünde dere geçiyor olması lazım.bu dereye kurt dereside denilebilir?
varsa doğru yol üzerindesin cevabına göre bişeyler yazabilirim.ama güzel sonuç derede bitiyor.
Yardımcı olma düşüncesiyle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum lakin ben bu paylaşacam belgeye göre 1 e 1 zaten uyuşuyor diyebilirim,önemli olan söylenilen işaretlerin sırayla bulunması öyle değilmi!Mesela belgeye geçelim
(Bir şelaleden yukarı bir BALIK resmi yaptık. SAZAN
balığıdır. ARKACIK DEĞİRMENİ buradan bulunur. İşaretleri bunlardır. Üçgen bir
muska vari taş yaptık balığın önünde balığa bakar. Balıkta muskalı taşa bakar.
Bunların önünde balığın önünde kroki taş var. Bu taş bakırdandır. Haritadır. 18
yerin parası AKKAYA buradan anlayacaksın ve balıkların altında bu bakır
haritadadır. Sağ altında bir haritanın ve orada da bir binek taşı var ve yanında
bir karpuz biçiminde yarık taş var.) Burda söylendiği gibi 3gen musga vari taş,önündeki balık,kroki taş,Sağ altında karpuz dilimi gibi yarık ve yuvarlağımsı kaya bunların içinde başlangıç noktam,balığın önündeki buradaki balıktan kast SAZAN'dır ve tek parça kaya, sazan kafasının önündeki muska şeklindeki kayanın üzerinden bu kayaya (doğudan güneyden kuzeyden hep aynı 3gen musga varidir), 1.KALP işareti ve yönüne gittiğimde ise 2.kalbi, karpuz şeklinde yarık kayanın yanında buldum.Bunların önlerinde yaklaşık 20mt'de dere var ama ben oturttuğum belgeye göre Harami deresi olarak geçiyor

Son düzenleme:

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Bir noktasından sonrada Kazan deresi olarak geçiyor