Harita | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Harita

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kardeşim zikzak çizgilerin bölgede daha önce var olan definelerin toplanarak başka bir yere taşındığını daire ve ortasındaki murç izi ise doğu tarafında başka işaretlerin olduğunu ifade eder diye biliyorum kolay gelsin

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ustalarım çok güzel yorumlar yapmışlar ama benim
kanatim bu taşın bir mezar steli oldu yönündedir.

İRON

Kullanıcı
karı+koca+oğul al sana üçleme..
üç tepe
üç yığma
üç asırlık ağaç
üç kuyu.
hangisi varsa işte o üçleme onun içindir..
yani tam bir muammadır.işin aslı.
profesyönel birisinden bire bir yardım almanız lazım.
yoksa işin içinden çıkamazsınız..

karanar

Kullanıcı
yok çıkılamıyor bunun ki şehrin içinde kalmış sizinki düz arazideyse çözümleme yapıla bilir tersin den düzünden düşünülebilir taşı alıp arazide çözümleme yapmak daha iyi olur bence.
sanırım benim o bölgeye gittiğim bilinmiyor(keyif). çözüldü hamdolsunnnn:D:D:D

adrenalin68

Kullanıcı
kim gitmiş karanar ustam ve neresi? çözen kim açıklar mısın lütfen?

adrenalin68

Kullanıcı
bizim yazacağımıza değinmişsin.

ok olan kısımdasın . resme göre sol üstte çukur bir arazi yapısı ve sağ kısımda yine düşük ve bozuk bir arazi. kayaya cizdiğim şekle göre arazi yapısı benzemeli. alan ve mesafe burdan anlaşılamayacağı gibi, araziyi iyi analiz etmek ,kayaya göre oturtmak gerekir.
su olmalı dediğim yerde ,duruyormu ,kurudumu bilemem ,mezar olasılığı kuvvetli ihtimal. burdaki üçgen ,derine düşen odanın olduğunun göstergesi. yalnız araziyi resmin duruşuna göre değilde arazi yapısına göre değerlendirmek esastır.
arka kısma gelince, buradaki üç yeri verebileceği gibi, biraz mesafeli de olsa başka yapıtların varlığını da verme olasılığı var. içlerinde küçükte olsa bir oda türü yapı olmalı. üç sayısını ,yön olarak kullanmışlarsa, kuzeyle ,k. batının orta kısımlarına gelir. o ,istikametlerde görünür bulgular acaba varmı incelemek bir şey kaybettirmez. yoksa malum olan üçünü de önemli görmek lazım. burdaki tek sıkıntın,bu tür yerlere kazı izni vermezler.

Üst Alt