Harita | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Harita

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Dostum usta açıklamış.
Senin bahsettiğin arazi yapısını taşa işlediklerinden bahsetmiş ve arazi yapısına göre elindeki haritayı uyarlaman gerektiğini bildirmiş.
İkizceli ustanın dediği gibi arazi yapısı mevcut mu ?

Çok faydası olur mu bilmiyorum ama bir tane earth'ten resmini atarmısın ?

wolf_52

Kullanıcı
evet ustaların yormuyla brilkde ve resimlerde bakcak olursak ikizceli ustam gerkeni söylemiş... siz arşdırmanızı yaptınzmı??? ilaveten şunu söyleyebilrim tümlüsların doğsundaki yamaçda arşdırma yap girişi oralarda olurr....

adrenalin68

Kullanıcı
evet ustaların yormuyla brilkde ve resimlerde bakcak olursak ikizceli ustam gerkeni söylemiş... siz arşdırmanızı yaptınzmı??? ilaveten şunu söyleyebilrim tümlüsların doğsundaki yamaçda arşdırma yap girişi oralarda olurr....
doğu mu batı mı, yok sa kuzey mi bilemedik valla ustam. herkes değişik birşey söylüyor.

adrenalin68

Kullanıcı
Saygıdeğer Ustalarım, bu konuyu daha önce açmıştım ve harita olarak adlandırdığım mermer taşın iki yüzünün de fotoğraflarını sizlerle paylaşmıştım. Allah razı olsun, yorumlarınızı esirgemediniz. En çok katkıyı da İkizceli Abimden almıştım. İkizceli abim fotoğrafın piksel kalitesinin biraz düşük olduğunu söylemişti, birkaç gün önce o taşın yeniden fotoğraflarını çektik arkadaşın telefondan ve tekrardan yüklemek istedim. Bir faydası olur mu bilmem. Saygılarımla...

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Malumunuz memleketin altı da üstüde tarihi eserlerle kaynıyor. Her topraktan çıkanda define ile ilgili olmayabilir. Tabi burda ustalarımız ın değerli yorumlarını es geçmemek lazım. Bu sadece bir ihtimal.
Urfa göbeklitepeyi bilirsiniz. Orda bir çabanın şüphelenipte oynadığı bir taşla birlikte baslayan kazılarda, Dünyanın ilk ibadethanesi ve yerleşik düzene geçen ilk insan topluluğuna ait buluntu ve taşlara islenmis bir çok tarihi eser Günyüzü yle yeniden buluştu. Gobeklitepe UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesinede alınmıştır.

Üst Alt