Kara Taş & Siyah Taş Anlami (www.definemekani.com) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kara Taş & Siyah Taş Anlami (www.definemekani.com)

KANAS_USTA

Vip Üye
Selam Usdam,, branşlar hem yuvarlak hemde üst-üste özel olarak yerleştirilmiş , Ben nereye bakmam lazım ?
Aslında bu resmi baya bir incelenmiştim yerlerin sisteme cuk oturuyor, burda tek yerde değil bir çok yerde malzemeler var, konuyu açtığında devam edesim vardı ama dinlemek sormak paslaşmak yerine oralı olmadın açıkçası şu an aynı eforu sarfetmeye gözüm kesmiyor, yaşlanıyor muyuz ne .
Kusura kalma.

balkaya34

Kullanıcı
Aslında bu resmi baya bir incelenmiştim yerlerin sisteme cuk oturuyor, burda tek yerde değil bir çok yerde malzemeler var, konuyu açtığında devam edesim vardı ama dinlemek sormak paslaşmak yerine oralı olmadın açıkçası şu an aynı eforu sarfetmeye gözüm kesmiyor, yaşlanıyor muyuz ne .
Kusura kalma.
Usdam bu konuyu her zaman konuşup görüşe bilirdik yinede zaman geçmiş değil , Ben tlf la aradım. Gecen yıl Ramazanın son haftasında idi ,Siz , hani bizim memlekette derlerya (( Atnasyon )) yaptıniz ve Çok bekledim arayacak diye aramadınız,,, Bende biraz gücendim açıkcası,, Durum böyle oldu,
Konuya dönersek,,Burda her adım çok düşündürücü dür, Burası TÜRKİYE nin YEŞIL DAĞI dir burda bütün işaretler araştırmayı değer,,
Burda bence insan kafayı yer,Buna inanın,,,,
Siteye koyduğum.resimlerin hemen hepsi burayla ilgili ve buraya entegredir ,,

ALLAH dan hayırlısı olsun INŞAALLAH

Son düzenleme:

Gazzeli

Kullanıcı
DEĞERLİ SİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIM;

KARA TAŞ & SİYAH TAŞ GÖRDÜĞÜMÜZ BULDUĞUMUZDA İLK AKLA GELMESİ GEREKENLER ŞUNLARDIR:

Dere ve akarsuyun batı tarafı

Ot bitmez çorak yer

doğu yamaç önemli

üst üste taşlar özellikle 5 taş

www.definemekani.com

şelalenin güney tarafındaki kayalık alan

en yakındaki kayalığa yakın tek bir dikili kaya

kuyunun eşik taşı değerli

dedenin hemen yanındaki- sağındaki tepe

Dağlık alandaki MAĞARA(kenarına da dikkat edelim)

kanal ve kanala on bir adım mesafe

geniş oda(gerek ev yeri gerekse magara mahzende)

dereye çıkıntı yapan dik burun ve üstü ?

sarı yuvarlak bir mezar taşı

www.definemekani.com

güneydeki yüksek kayalık

kuyunun ağzındaki taşın içi değerli

mezar yatağının başı ucu değerli

avlunun tam merkezi değerli

yuvarlak biçimli kaya

dikili taşların doğu istikameti

birbirine yakın iki mahsen

batı istikametindeki sarı taşın içi değerli

uzun bir yığma tepe

ileriye doğru daralan delik

arıların işlediği ağaç

mihrap şeklinde oyuk taş

kuzeye akan dere

tepenin kıyısındaki tek ağaç

www.definemekani.com

YUKARIDA İFADE ETTİĞİMİZ KALIPLAŞMIŞ OLGULAR ÇÖZÜMÜ ARAZİYE OTUTMAK İÇİN İLK BİLİNMESİ GEREKENLER ŞİMDİDE ARAZİ OLGULARI DAHİLİNDE MINTIKA GEZİSİNE ÇIKALIM:

Ağaçlar Yön Ve Adımlamaları:

kestane ağacının güney yönünde değerli

avludaki sakız ağacının altında değerli

dut ağacının kayalık tarafında inceleme yapalım

dağın tepesinde dikili yaşlı armut ağacı civarında incele yapalım

türbenin yanındaki ceviz ağacının beş adım doğusu değerli

mezarın yanındaki ceviz ağacının altı adım güneyinde ne var bakalım

www.definemekani.com

kıyısında selvi ağacı olan mezarlık yahut kuzeyinde ahlat ağacı bulunan mezarlık esas mezarlıktır.

kilisenin karşısında patika yol kıyısına yakın üç ağaç varmı bakalım.

ahlat ağacından doğuya on yedi adım değerli

yol çatalının sağında iki meşe ağacı varmı duşünelim

su kaynağının başındaki ağacın yedi adım güneyi değerli

yol kıyısındaki yaşlı ağacın köküne değerli bakalım

www.definemekani.com

mezarın yanındaki sakız ağacının yirmi iki adım kuzeyi değerli

işaretin karşısında yol kıyısına yakın üç yaşlı ağaç varmı duşünelim

dut ağacının dibindeki çeşmenin kuzeyindeki kuyuda özel kuyudur.

DOĞAL KAYA & TAŞ KONUMU VE KAYALIK ALAN BAHSİ (ARAZİ İNCELEMESİ ESNASINDA):

kilise kapısının karşısındaki kayanın altını inceleyelim

mağaranın hemen batısındaki kayalıkta incelemelerde bulunalım

ördeğin bulunduğu kayanın altında değerli

salkımın bulunduğu kayanın altında değerli

çevrede karşılaşabileceğimiz çıplak kadının bulunduğu kayanın bir adım kuzeyinde değerli

çevrede karşılaşabileceğimiz el işaretinin altındaki kaya değerli

iki kaya arasında akan kaynak suyun önünde düz bir taş ve altı her ikisinde değerli bakalım

birbirine bitişik iki sivri kaya varsa batıdakinin altı değerli

yolun doğusunda bulunan kayalığın altındaki tarlanın ortasını inceleyelim

evin sol yan cephesindeki kayanın altına dikkat edelim

yamaçtaki tek taşın altına dikkat edelim

www.definemekani.com

dikili taştan kaynak suyuna doğru altıncı adım değerli

kara taşın dikili taşın ve saydığım diğer taşar çerçevesinde: bu taşların yirmi bir adım kuzeyinde mezar varmı bakalım.

Ev odası yahut mezar odasinın doğu köşesinde bulunan kırmızı renkte taşın altı değerli

beş dikili taş varsa uzaklığını topla aynı mesafede güneye yürüyünüz

mağara ve mağaranın batı duvarının kuzey alt köşe taşı arkası değerli

kanatlı hayvanın açık kanat istikametindeki taşın dibi değerli

mezarlığın güney köşesindeki kesme taşın altı değerli

www.definemekani.com

çeşmenin batı duvarının kuzey köşesine bitişik taşın altı değerli

merdivenin sağ tarafında toprağın içine gömülü ucu görülen taş değerli

tarlanın doğu köşesinde bulunan kırmızı renkte kesme taşın içi değerli

mağaranın güney köşesinde bulunan toprağa gömülü sarı renkte kesme taşın içi değerli

içi taş dolgulu baca

tepenin batısında içi taş doldurulmuş kuyu…….vs sanırım bu kadar yeterli son derece yorucu.

NOT: Değerli Sitemiz Üyesi Arkadaşlar. Verdiğimiz Doneleri Araziye Oturtacak Olan Sizlersiniz. Konuyu Bağlayıp Ana Düşünceyi Kavraması Gereken Sizlersiniz. Yukarıda Yazılan Doneleri Bulunduğunuz Arazi Şartlarına Hakim Olmak Kaydı İle Eleyerek İçlerinden Mevcut Olanları Kullanınız. Sizi Sonuca Götürecektir.

Yazılanların Hepsi Olacak Diye Kaide Yok.

Varın Hayrını Görün. Bir Allah Razı Olsun Deseniz Bizim İçin Kafi.
www.definemekani.com farkı ile devamı gelecektir inşallah.
Allah razi olsun ustam emeginize saglik.

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Burada birçok ağaç cinsinden bahsedilmiş.
Ayrıca @Roni ustamizin bitki define ilişkisi konusu.

Bunları ezberleyip zihninde tutabilene, arazide gözlem yapana müthiş bilgiler sunmakta.

Keşkeler bitmez amma keşke 25 yaşında olsaydım. Çok koşardım. 😀

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Burada birçok ağaç cinsinden bahsedilmiş.
Ayrıca @Roni ustamizin bitki define ilişkisi konusu.

Bunları ezberleyip zihninde tutabilene, arazide gözlem yapana müthiş bilgiler sunmakta.

Keşkeler bitmez amma keşke 25 yaşında olsaydım. Çok koşardım. 😀

Şayet geçmişte ilmin tıbbın teknolojinin günümüzdekilerinden elenmiş sıfır halini yani sıfır noktasını düşünürsek o dönemlerde insanların hangi bitkilerle sağlık geçim ve idame sağladıklarını kavrarsak o alanda nokta atışında cihaza asla gerek duyulmaz. Cihaz ile sadece deprem erezyon selden dolayı sapmalara ve soyguna karşı teğit amaçlı son dokunuşta ihtiyaç duyulur.

Hele hele sahada işaret toprak ve kaya tecrübesi hayli ilerlemiş olan birisi bu konuda en hızlı gelişecek olandır. Şayet bu bitki bilgisi dediğim kişilerde birleşirse tutabilene aşk olsun.

Mesela sakız ağacı yani menengiç toprakta gömüye kayada mezara nasıl götürür hangisi kısırdır hangisi değildir kısır ise kısırın özelliği nedir neden aşısız kalıp gelişmemiştir. Neden ve neye göre işarette kullanılır tecrübesi ile anında iştirak eder.

Bu konuda @SiyahBeyaz ‘ın kavrama kabiliyeti hayli iyi. Zamanla çok çok farklı yerlere geleceğine inandığım tek kişi şuan. İnş’ALLAH kendiside bu konudaki yaşayacağı tecrübeleri burada paylaşarak insanlara bu hususta katkı sağlar.

dardanos

Vip Üye
Sevgili @Roni ustam hakikaten bu bitki meselesi sizin ile ilginç hale geliyor. Geçen sizden yola çıkarak bu bitkileri hangi medeniyetler nasıl niçin nerede diye bir arge yaptım . Biz sadece bir kaçına dikkat eder idik. Oysa sizin belirttiğiniz üzre bu menengiç ve sakız ağacı ve daha bir çok bitki kullanılmış. Mezarlarda o zamanın evlerinde gerek süs gerekse mutfakta kullanılacak bütün bitkiler iyi bir araştırma ile öğrenilebilir. Lakin bu yeterli olmaz herhalde sevgili Ustam bunu arazide ve böyle Ören yerlerinde ya da böyle kalıntıların olduğu yerlerde gözlemlemek daha iyi netice verir diyorum ya da metropollerde lahitlerin bulunduğu alanlarda Kaya mezarlarında gibi örnekleri çoğaltarak yerinde tespit ile bunları daha iyi geliştirilebilir diye düşünüyorum Bilmiyorum siz bu konuda ne düşünüyorsunuz Yani kısacası onların kullandıkları bitkileri çok iyi öğrenip yerinde tespit Bence en doğrusu değil mi sevgili Ustam. Mesela Roma evlerinde en çok kullanılan süs bitkilerinden birisini şimşir olarak öğrendim doğru mudur Ustam ve renkli dutları ayrıca şimşire sonsuz hayat simgesi de deniyor imiş Ayrıca kırlangıç otu rezene keçi ayağı gibi bitkileride hem süs bazen tedavi edici diye kullanılmıştır. Bu konuda Siz Demek ki bayağı kendinizi geliştirmişsiniz sevgili Ustam bizlerin yapacağı Demek ki her şeyi yerinde tespit ve karşılaştırmak olacak dediğiniz gibi her şeyi bir harman yapmak gerekiyor İnşallah bu çalışmalarınızdan Bizler de sizin sayenizde faydalanırız. Teşekkür ederim

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Sevgili @Roni ustam hakikaten bu bitki meselesi sizin ile ilginç hale geliyor. Geçen sizden yola çıkarak bu bitkileri hangi medeniyetler nasıl niçin nerede diye bir arge yaptım . Biz sadece bir kaçına dikkat eder idik. Oysa sizin belirttiğiniz üzre bu menengiç ve sakız ağacı ve daha bir çok bitki kullanılmış. Mezarlarda o zamanın evlerinde gerek süs gerekse mutfakta kullanılacak bütün bitkiler iyi bir araştırma ile öğrenilebilir. Lakin bu yeterli olmaz herhalde sevgili Ustam bunu arazide ve böyle Ören yerlerinde ya da böyle kalıntıların olduğu yerlerde gözlemlemek daha iyi netice verir diyorum ya da metropollerde lahitlerin bulunduğu alanlarda Kaya mezarlarında gibi örnekleri çoğaltarak yerinde tespit ile bunları daha iyi geliştirilebilir diye düşünüyorum Bilmiyorum siz bu konuda ne düşünüyorsunuz Yani kısacası onların kullandıkları bitkileri çok iyi öğrenip yerinde tespit Bence en doğrusu değil mi sevgili Ustam. Mesela Roma evlerinde en çok kullanılan süs bitkilerinden birisini şimşir olarak öğrendim doğru mudur Ustam ve renkli dutları ayrıca şimşire sonsuz hayat simgesi de deniyor imiş Ayrıca kırlangıç otu rezene keçi ayağı gibi bitkileride hem süs bazen tedavi edici diye kullanılmıştır. Bu konuda Siz Demek ki bayağı kendinizi geliştirmişsiniz sevgili Ustam bizlerin yapacağı Demek ki her şeyi yerinde tespit ve karşılaştırmak olacak dediğiniz gibi her şeyi bir harman yapmak gerekiyor İnşallah bu çalışmalarınızdan Bizler de sizin sayenizde faydalanırız. Teşekkür ederim

Evet sevgili ustam tamamen zannedittiğiniz gibi. Yani zannınızda yüksek oranda haklısınız. Dut her meseniyette köylüde ziğnet ve mala götürürken kültürel toplumda inanca dayalı ve kimlik işaretine delalettir. Şimşir de keza merkezi noktalarda soyluluk asillik ve büyüklük gösterir. Ama kale türü yerlerde incir dut gibi tüketimden sonra atığı tekrar filizlenen bitkiler nokta bulmada önemlidir. Mesela incir bir kalede tuvaleti hamamı gösterirken kırsaldaki toplumun evini ve evi çevresindeki ziğnet noktalarını gösterir.
Krallıklarda kara dut ekilirken beyaz dut asla onunla ilişkilendirilemez. Beyaz dut öz gövde mi aşımı iyi incelemek gerek ki bu gövdedeki kabuk görüntüsünden kendini eleverir.
Şöyle düşünün köydeki hayat ile şehirdeki hayat asla birbiriyle örtüşmez. Köy daha doğal iken şehir daha baskısı daha disiplinli daha aşamalıdır. Tüm bitkileri tıpkı bu açıdan değerlendirirsek işlemde hız kazanırız.

Mesela sizin alan bilginizle bitki birleşirse ALLAH muhafaza kafayı yedim diyecek düzeye gelirsiniz. Kimsenin göremediğini görmeye başladığınızda da etrafınızdaki tüm duyum ve lakırdıların boş olduğunu anlayacaksınız. İnternette gezinen bilgilerin çoğunun( doğruları tenzih ederim) bilgi kirlilipi ve safsata olduğunu çok net göreceksiniz.

Kaç defa kamp için mekan davetiyesi verdim ağırlamak adına ama bazı üzücü sebeplerden dolayı iki defa aksadı. Sadece dediğim gibi gelip birebir sahada canlı eğitim alan @SiyahBeyaz kardeşimiz. Kendisinin bazı şeyleri öğrenmesine çok sevindim. En azından can alıcı olanları öğrendi. Demem o ki şayet bir fırsat doğarsa kapım herkese açık sizleride davetime bekler karşılamak isterim. Birbirimizden öğreneceğimiz muhakkak şerbet bilgiler vardır diye düşünüyorum. 🙂

Üst Alt