Mehdi A.S Kim Olacak ? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Mehdi A.S Kim Olacak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
sen bekle ustam, gelir inşAllah. Geldiğinde tanırsın çünkü sana hiç yabancı gelmeyecek.
Tanıdığım birimi yoksa :( Ben öyle sanmıyorum. Ayrıca Gaybı elbette Allah bilir. Allah ın Gaybı bildirdiği Zaatlarda vardır. Yada Abı Hayat içenlerde vardır, Yada Örneği Hz Muhammet tir. Hadislerde gelecek hakkında bilgi vermiştir. Kaynağı Allah tır.
Ayrıca Kuran Tektir . sadece geçmişide yazmaz. Ancak Kuran Okuyucusu üç kısım insandır. Bunların biri Aklıyla okuyandır Bunlara Allah Akletmezmisiniz diye seslenir. Aklılla anlayacak yerleri anlar Bu kısım. İkinci Kısım Aklı Selim Olandırki Onlarada Aklı Selim diye seslenir. Bunlar hem Akledenin yerini hemde kendi Selim yerlerini Anlar. Ücüncü kısım iseHepsini anlar, Aklına çelme takan aklını yenen, akıldan öteye yol almış, Selam almış kişilerdir .Gönlüne Altın Taht yapmışlardır, Sulatn Oturtmuşlardır. Onlar Gönlüyle anlar Gönlüyle konuşanlardır. Allahın Hidayet ettiği İhsan ettiği kişilerdir. Ben öyleyim diyede iddiam yok. Konu bende kapandı Allah a emenet olun. Gaybı kulu hak ettiğince bilir her Gaybıda bilmez kul Allah ne verdiyse onu bilir. Ve ve Gaybı Ancak Allah bilir. Ve son olarak bu son yazında sen Zanla konuştun Bozkurt Usta. Allah a emanet. Ben Mehdi degilim, benim tanıdığımda henüz bir Mehdi yok, henüz ama elbette gözüm yolda. Vakit hesap yapabilene aşikardır, ancak vakti tayin eden sebebler dairesinde ileri geri alabilir. Gaybın içindede Gayb vardır. Gaybı Ancak Allah bilir. Hesap bilende diyemezki bu hesap kesin tutacak diyemez, bir işaret olarak görmekte günah degildir , bu kesin kader diye bağlanmakta şirktir. Hiç bir şey Habersiz gelmez , Habersizde gitmez. Kötülük gelmişse İyileride beklerim ben. Perde, Perde olduğunu sananlaradır.

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Tanıdığım birimi yoksa :( Ben öyle sanmıyorum. Ayrıca Gaybı elbette Allah bilir. Allah ın Gaybı bildirdiği Zaatlarda vardır. Yada Abı Hayat içenlerde vardır, Yada Örneği Hz Muhammet tir. Hadislerde gelecek hakkında bilgi vermiştir. Kaynağı Allah tır.
Ayrıca Kuran Tektir . sadece geçmişide yazmaz. Ancak Kuran Okuyucusu üç kısım insandır. Bunların biri Aklıyla okuyandır Bunlara Allah Akletmezmisiniz diye seslenir. Aklılla anlayacak yerleri anlar Bu kısım. İkinci Kısım Aklı Selim Olandırki Onlarada Aklı Selim diye seslenir. Bunlar hem Akledenin yerini hemde kendi Selim yerlerini Anlar. Ücüncü kısım iseHepsini anlar, Aklına çelme takan aklını yenen, akıldan öteye yol almış, Selam almış kişilerdir .Gönlüne Altın Taht yapmışlardır, Sulatn Oturtmuşlardır. Onlar Gönlüyle anlar Gönlüyle konuşanlardır. Allahın Hidayet ettiği İhsan ettiği kişilerdir. Ben öyleyim diyede iddiam yok. Konu bende kapandı Allah a emenet olun. Gaybı kulu hak ettiğince bilir her Gaybıda bilmez kul Allah ne verdiyse onu bilir. Ve ve Gaybı Ancak Allah bilir. Ve son olarak bu son yazında sen Zanla konuştun Bozkurt Usta. Allah a emanet. Ben Mehdi degilim, benim tanıdığımda henüz bir Mehdi yok, henüz ama elbette gözüm yolda. Vakit hesap yapabilene aşikardır, ancak vakti tayin eden sebebler dairesinde ileri geri alabilir. Gaybın içindede Gayb vardır. Gaybı Ancak Allah bilir. Hesap bilende diyemezki bu hesap kesin tutacak diyemez, bir işaret olarak görmekte günah degildir , bu kesin kader diye bağlanmakta şirktir. Hiç bir şey Habersiz gelmez , Habersizde gitmez. Kötülük gelmişse İyileride beklerim ben. Perde, Perde olduğunu sananlaradır.

ben bilmem. Allah bilir. Sana mehdi demedim usta. Olsaydın elinde telefonla gezmezdin. Ben yazmam gerektiği kadarını yazdım. Akleden, akleder.

Kafkaslı

Vip Üye
BEN BU YAZIYİ ATMİŞTIMDA
DEMEKKI KİMSE OKUMAMİŞ

Sözü süz de söyle. Sınırını çiz de söyle. İnci gibi diz de söyle. Sözü öyle söyle ki yâr da beğensin ağyar da. Peygamberimiz: “Allah’a ve ahiret gününe inanan bir kimse ya hayır konuşsun veya sussun” buyurmuşlardır. Arif bir insan şöyle der: Manayı inci gibi diz de söyle / Yüzde söyle, gıybet olmasın / Ukdeyi içinden çöz de söyle, yapmasın yara / Öyle bir söyle ki hoş gelsin yâre ağyara / İma ile söyle, ister remizle / İlla haddini hududunu çiz de söyle / Güzde söyleyeceğini güzde söyle, bırakma yaza / Sırlarını candan içe dosta söyle, sızdırma yoza / Düzde söyleyeceğini düzde söyle / Ne yüksekte ne tümsekte / Hem de iyi bir pozda, tam bir dozda söyle / Bir de acele etme kozu gözetle / Hakkı yüzde yüz söyle Cebbara / Dilsiz şeytan olmayasın sonra / Söyle sen hakkı yerli yerince / Artık düşünme pek ince ince / İster gözle söyle, ister yaz da söyle / İster nazla ister niyazla / Söylerken Hakkı biraz da / Nefsine söyle / Değil afaka.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zaha

Kullanıcı
Yasaklı
biri çıkıp benim dediğim çıktı diyorsa. Uzak durun ve birdaha o kişiyle aynı havanın solunamayacağı uzaklığa gidin.

Gayb ALLAH ın katındadır. Kaynak - ALLAH.
Usta soruma cevap alamadım diyelim tarih geldi Mehdi o oldu ve bunu dünya tanıdı sizler baya kavga ettiniz onu devamlı banladiniz o Mehdi olursa siz ne yapardınız onunla sorun yaşayanlara söylüyorum perişan olurmuydunuz adam Mehdi benim dedi Allah ta zuhur ettirdi saati gelince sizlerin tavırları ne olurdu mesala bir hadista ondan özür dilemeye gidecekler olacakmış yazar

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Usta soruma cevap alamadım diyelim tarih geldi Mehdi o oldu ve bunu dünya tanıdı sizler baya kavga ettiniz onu devamlı banladiniz o Mehdi olursa siz ne yapardınız onunla sorun yaşayanlara söylüyorum perişan olurmuydunuz adam Mehdi benim dedi Allah ta zuhur ettirdi saati gelince sizlerin tavırları ne olurdu mesala bir hadista ondan özür dilemeye gidecekler olacakmış yazar

ustam şöyle diyeyim. Mesela bir müşrik peygamberimize itibar etmiyor. Sonra onun ilmine inanıyor ve biat etmeye gidiyor, sence peygamber ona yüz çevirirmi ?

Mehdi eğer varsa ve gelirse ,sen beni banladın sen bana küfür ettin derse komik olur. Yargılayamaz, kızamaz, hor bakamaz, kınayamaz vs.vs..

Zaha

Kullanıcı
Yasaklı
Sayi
ustam şöyle diyeyim. Mesela bir müşrik peygamberimize itibar etmiyor. Sonra onun ilmine inanıyor ve biat etmeye gidiyor, sence peygamber ona yüz çevirirmi ?

Mehdi eğer varsa ve gelirse ,sen beni banladın sen bana küfür ettin derse komik olur. Yargılayamaz, kızamaz, hor bakamaz, kınayamaz vs.vs..
Ustam soruya hala cevap vermedin . Sen insan değilmisin mehdide insan degilmi . Kuranı Kerim'de peygamberlere elçilere Deli dediler şimdi bende sana soruyorum Neden deli dediler . Diyelim o şahıs Mehdi ise sizlerde buna benzer tavırlar yaptinizmi yaptiniz . Ona soru sordunuzmu sende su bu varmı sormadiniz direk assagiladiniz . O şahısin bir yazısı vardı 5 ay kala gelip sizi uyaricam Gokten ses gelecek tarihe yakın . Hala yazısı duruyor tekrar açın okuyun .
Mehdi o şahıs olursa tabi gelip beni banladiniz assagiladiniz derse hangi yüzle karşısına çıkacaksınız Allah işini sır erermi nerede nasıl deneyecegini Allah bilir . Burası define sitesi herkes ilmi ilimleri geliştirmek istiyor engel olunursa birgün bu bedeli öder insan .

Reedmann

Kullanıcı
Sayi

Ustam soruya hala cevap vermedin . Sen insan değilmisin mehdide insan degilmi . Kuranı Kerim'de peygamberlere elçilere Deli dediler şimdi bende sana soruyorum Neden deli dediler . Diyelim o şahıs Mehdi ise sizlerde buna benzer tavırlar yaptinizmi yaptiniz . Ona soru sordunuzmu sende su bu varmı sormadiniz direk assagiladiniz . O şahısin bir yazısı vardı 5 ay kala gelip sizi uyaricam Gokten ses gelecek tarihe yakın . Hala yazısı duruyor tekrar açın okuyun .
Mehdi o şahıs olursa tabi gelip beni banladiniz assagiladiniz derse hangi yüzle karşısına çıkacaksınız Allah işini sır erermi nerede nasıl deneyecegini Allah bilir . Burası define sitesi herkes ilmi ilimleri geliştirmek istiyor engel olunursa birgün bu bedeli öder insan .
Kardeşim mehdinin işi yokta define sitesinemi takılacak Gözünü sevim yapma böyle şeyler 🙂

DefineHaritasi

Kullanıcı
Zaha yoksa senmisin Mehdi niye bu kadar usteledin vicdan azabi cekerler eger oyleyse bunu mu duymak istiyosan anlamadim ki

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Özür yanlış yapıldığında dilenir. O kişiye yanlış yapılmadı, hakettiği gibi davranıldı. Mehdi oluncaya kadar ne zaman gelse banlanacaktır. :):) sizin geleceğiniz hakkında da endişeliyim :)

Son düzenleme:

Zaha

Kullanıcı
Yasaklı
Kim ilim sahibi kim değil kim doğru yolda inceleyelim Sizlere Şanlı Kurandan iki ayeti paylaşıyorum Cenabı ALLAH bildirmiş Ayet açık ve net . Sizler ne anladınız ayet açık ve net istişare edelim ..
.
Bakara Suresı 170 Ayet :
Onlara, “Allah’ın indirdiğine uyun :( Kuranı Kerime :)!” denildiğinde, “Hayır, biz, Atalarımızı üzerinde bulduğumuz (yol)a uyarız!” derler. Peki ama, ataları bir şey anlamayan, doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı (onların yoluna uyacaklar)?

Zuhruf Suresı 23 Ayet :
İşte böyle, Senden önce de (herhangi) bir memlekete bir elçi göndermiş olmayalım ki; mutlaka oranın ’varlık ve rahatlık içinde şımarıp azan önde gelenleri’: "Gerçekten biz, atalarımızı (hangi) ümmet (din) üzerinde bulduk ise, doğrusu biz de, (şimdi) onların izlerine (eserlerine) uymuş kimseleriz" demiş olmasınlardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...