Power Pulse Gradyometre ile Yeraltının Derinliklerine İnen Teknoloji! | Sayfa 19 | Define işaretleri ve anlamları

Power Pulse Gradyometre ile Yeraltının Derinliklerine İnen Teknoloji!

Gazzeli

Kullanıcı
Bir acemi olarak konuyu bastan sona okudum.Hem uretici firmaya hem cihazin kalitesini test eden ve edecek olan ustalarima emekleriniz için tesekkurler. Ne çubuk tan anlarim ( o da olur insaallah)ne de iyi bir dedektor kullanicisiyim.Hal böyle olunca konu beni baya bi cezbetti😁. Merakla bekliyorum.Hadi hayirlisi..

Son düzenleme:

_Trakyalı_

Kullanıcı
Cümleten selamın aleyküm, arkadaşımızın nazik teklifi benim de çok hoşuma gitti. Kendisi ile telefon görüşmesi yapıp biraz tanımak isterim. Reklam ve tanıtım benim için de iyi olacaktır. Ortam ve şartlar konusunda görüşüp gelişmeleri buradan paylaşmak isterim.
Aleyküm Selâm.

Özelden telefon numaramı yazacağım.
Siz de yazarsanız memnun olurum.

Yarın (pazar) bir programim var. O yüzden pazartesi günü müsait bir zamanda telefonlaşabiliriz.

Görüşmek üzere..

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Trakyalı ustamız çubuk konusunda çok tecrübeli bir ustamız. Böyle bir isteğin gerçekleşmesi çok güzel olacaktır. Her iki tarafında kendi konularına çok hakim olarak yaptıkları testler soru işaretlerini ortadan kaldırır. Merakla sonucu bekliyoruz. Bu define dünyasında sanıyorum ilk kez yapılacak.

_Trakyalı_

Kullanıcı
Merhaba,

Murat Bey ile 1 saati aşkın bir telefon görüşmesi yaptık. Kendisi mütevazi ve müstesna bir insan.
Bir çok konuda bilgi alışverişinde bulunduk.

Aklımdaki soruların birçoğunun cevabını aldım. Konu konuları açıyor tabiki.

Çubuk, benim özel ilgi alanım olduğu için bazı örneklemelerimin ilgisini çektiğini düşünüyorum.

Hem çubuğun çalışma prensibinin, hem metallerin toprak alti davranış karakteristiklerinin fizik kanunları çerçevesinde sunumumu yapmak, bu örneklemelerimin bazı özel cihazlar ile Murat Bey tarafından ölçüm çalışmalarının yapılması ve Gradyometrelerin çalışma felsefesi ve deneysel saha testlerini de yapmak üzere, uygun bir zamanda misafirim olacağı konusunda mutabık kaldık.

Kendisine buradan da ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Vip Üye
Merhaba,

Murat Bey ile 1 saati aşkın bir telefon görüşmesi yaptık. Kendisi mütevazi ve müstesna bir insan.
Bir çok konuda bilgi alışverişinde bulunduk.

Aklımdaki soruların birçoğunun cevabını aldım. Konu konuları açıyor tabiki.

Çubuk, benim özel ilgi alanım olduğu için bazı örneklemelerimin ilgisini çektiğini düşünüyorum.

Hem çubuğun çalışma prensibinin, hem metallerin toprak alti davranış karakteristiklerinin fizik kanunları çerçevesinde sunumumu yapmak, bu örneklemelerimin bazı özel cihazlar ile Murat Bey tarafından ölçüm çalışmalarının yapılması ve Gradyometrelerin çalışma felsefesi ve deneysel saha testlerini de yapmak üzere, uygun bir zamanda misafirim olacağı konusunda mutabık kaldık.

Kendisine buradan da ilgi ve alakası için teşekkür ederim.
İlk intiba çok önemli. Karşılık pozitif bir atmosferin oluşması bizleride ziyadesi ile memnun etti :) Müşterek çalışmalarınızın Sonuçlarını ve Ortaya Çıkıcak tabloyu merakla bekliyoruz.

balkaya34

Kullanıcı
Trakyalı ustamız çubuk konusunda çok tecrübeli bir ustamız. Böyle bir isteğin gerçekleşmesi çok güzel olacaktır. Her iki tarafında kendi konularına çok hakim olarak yaptıkları testler soru işaretlerini ortadan kaldırır. Merakla sonucu bekliyoruz. Bu define dünyasında sanıyorum ilk kez yapılacak.
Selam @Necat. Usdam ,
Bu cihazlarin birde Dedektörünü Test yapacaklardı degerli usdalarımız, Olduda haberimiz olmadimi , yada henüz olmadımı, Bir niyetim var , Varda acaba diyorum beklemeye devammı,,,

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Selam @Necat. Usdam ,
Bu cihazlarin birde Dedektörünü Test yapacaklardı degerli usdalarımız, Olduda haberimiz olmadimi , yada henüz olmadımı, Bir niyetim var , Varda acaba diyorum beklemeye devammı,,,
Ustam son anda yaşanan aksilikler dolayısıyla yapılamadı maalesef. Siyahbeyaz ustamızda var gayet memnun. Bunu reklam amacıyla söylemiyorum onu şahsen de tanıyorum, sohbetini de yaptık cihazın memnun olmasa söylerdi. Roni ustamızla birlikte test ettiler, oda olumlu konuştu cihaz hakkında. Roni ustanın tespitleriyle aynı sonucu vermiş cihaz. Ola ki benimde olduğum (öyle bir planımız da var) bir test yapılırsa videoyla koyarım buraya.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selam @Necat. Usdam ,

Selamûn Aleykûm Biz gayet hakkını konuşturan bir verim aldık. O konuda menuniyetimiz çok iyi sadece uygulama konusunda malum büyük bir yangın yaşadık o alanın dibinde o sebeple güvenlik tedbir adı altında haklı olaraktan kısıtlamalar getirildi. Belki haberlerde izlemişsinizdir.

Ben şu kadarını dile getireyim bilgidir yanılır toprak altını göremeyiz alt kısmı bize izah eden bitkidir. Cihazdır yanılır kul yapısıdır bir algoritmada halkada en ufak kusura bakar hatası onada birşey diyemeyiz. Fakat benim bilgime dahil olan yüzeyde net adım ve ölçü tespitlerimde gerek mesafe gerekse derinlik olarak neredeyse eşit oranda gitti. Tek anlaşmazlığımız ben varış noktalarının ölçüsünü verdim o bitiş noktalarının. Tabi haliyle onunda hesabı kusursuz çıktı benimde.

Ben cihazı kullanmadım kullanmasınıda bilmem bugüne kadar Mala Emfard dışında pek cihaza itibar etmezdim ama bu iki saydığım cihaz bu testin karşısında sınıfta kaldı. Bana bu alan da ölçüyü veren menengiç karınca ikiz çam ve mezar çiçeğiydi. Ölçüleri metresine kadar izah ediyor zaten. Bu cihazda bana ölçülerde birebir aynısını verdi. Diğer cihazlar bunu yapamıyordu. İşin en güzel yanı modüler açıdan ayrıştırarak bakmak. Gümüşe altına mermere kurşuna tuğla ve küpe ayrı ayrı modda bakması noktaların değerini göstermesi oldukça heyecan verici hayranlık uyandırıcıydı. Zaten bitkiler bana içinde olanı anlatıyordu. Benim amacım cihazın ne konuştuğunu anlamaktı. Yine diyorum ben 3-5 dil konuşuyorum ama bu icat benden fazla dile sahip Maş’ALLAH.
ALLAH kendilerini utandırtmasın ben kati suretle büyüyeceklerine inanıyorum. İnş’ALLAH önlerini kesmezler.

Diyeceklerim bu kadar. Selametle 🤚

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Vip Üye
Selam @Necat. Usdam ,
Abi Necat ustamla Roni ustam Görüntülü makine için yorum yapmışlar. Yanlış anlamadiysam siz yeni çıkacak olan Dedektör sistemini sormuşsunuz. O henüz bitmedi, aslında %80 bitmesine Rağmen @ELEKTRONİK TASARIM ustamizin Eşinin hastalığının son evrede olması nedeniyle, kendisi nerdeyse tüm mesaisini eşine vakit ayirmakla geçiriyor.... Burdan Tekrar Allah yardımcılari olsun, Rabbim şifalar versin diyelim... 🤲🤲🤲

Üst Alt