Program Vasıtası Ile Arşivlerindeki Kayıtlı Yerleri Tespit Edebilme

metin77

Kullanıcı
hadiii buyur burdan yak, :(

hutame ile olan tartışmanızı okudum, taraflı konuşmak istemem lakin iki türlü yaklaşımım olur,
1. iddia'yı ortaya atınca kanıtlayacaksın,
2. varsa böyle bir yazılım şayet benim elime geçse paylaşırmıyım gerçekten düşündürücü bir durum, galiba paylaşmam,
oturduğum yerden gelsin paracıklar;)

bizim köyde maden firması fabrikası kuruluyor, 60 yıllık bakır madeni bulundu, o dağı bıraktılar aşağı ırmağa indiler güya daha kaliteliymiş ırmağın dirsek yaptığı yerde, artı kükürt çıkıyor,
bu da yetmemiş olacak önüne gelen yere sontaj salıp duruyorlar, ve dahasıda var ama sayfalar dolusu yazmaya gerek yok,
bu ünlü maden şirketinin mühendislerin elinde bu yazılım varmı yokmu diye düşünmekten kendimi alıyoyamıyorum,

işte tamda bu yüzden içini yani boşluğun nereden başladığını bildiğim bir yerin koordinatını ersan ustaya verdim ısrarım bu yüzdendi, doğruluk teğidini syn metin77 ile istişare ediyor sanırım,
tek bir şeyden eminim, zamanım tükeniyor, kayıtlara geçirmedikleri sit alanından otoban geçicek, işaret kazıklarnı bizzat gördüm,
Usta ikinci yeri bilerek söylememezlik yapmadım. Çubukla oradan aldığım bir boşluk ve Metal tepkisi vardı. Hep oradan şüphelendim ama mineraldir diye orayla fazla ilgilenmedim. Şişleme yapmayı bile düşündüm bir ara ama Benim tembelliğim sanırım diğer tarafa odaklandım. Ersan usta bir kuyu var deyince benim aklıma geldi orası ve dediği nokta 1 2 metre daha Güney'i.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

leono

Kullanıcı
sapma illaki olur, normalde araç kullanırken bile aracı yolun dışında gösterdiği olur,
tokmakla oraları kol kalınlığında bir ağaçla falan

metin77

Kullanıcı
sapma illaki olur, normalde araç kullanırken bile aracı yolun dışında gösterdiği olur,
tokmakla oraları kol kalınlığında bir ağaçla falan
Karot aldım delip bakmak için ama iş yapmadı karot. Zehir zıkkım olsun aldığı para. Tokmaklamak nasıl olacak. 2 metre derinlik var. Toprağımı yoksa taşı mı tokmaklayım

ersan

Admin
Ersan usta, noktaladığım yerde 5x5 boşluk var ve kuzey Doğuya bakan kapısı vardı. Anlam veremediğim bir noktada da bir çekim alamıyordum. Güney Batı'da 6 metre mesafede yuvarlak bir boşluk alıyordum. Ortasında da bir kaya vardı. Ya önden açılıp içine mi konmuş yada mineral var diyordum. Senin işaretleyip gönderdiğin nokta ile benim bulduğum yer arasında 1 yada 2 metre sapma var.

Ben inanmıyordum ama bana gönderdiğin 2 görüntü ile inanmaya başladım. Ben bir noktayı söyledim ama görüntüde 2 noktadan bahsettin. Artık İzin alıp kazma işlemine başlamak için iştahım kabardı.

ustam okadar atma normal bilesin basetin gibi 5x5 bosluk var onu gustermedim nedense bos bir bosluk o yuzden bilesin ama ordaki aldin kuyu boslu cok normal ve tam da dusundum gibi de oluyor sindik burada sen bir malzeme tutamiyorsun cubuklarlan cok ta normal ustam .

ersan

Admin
o zaman benim anladığım şey şu. Gerçek bir GPR cihazından başkasına güvenme.
gps--ustam dayma atma yapar onu da bilesin en az 3 mt dayma kuzeye atar gps len kalkarsan aramaya hic bir sonuc alamasin bunu unutma ustam burda bir laf vardir ustam bulgaristanda .
definecinin kupeyi cubuktur deye tam isini bilirsen makine bilem lazim olmaz .

ersan

Admin
hadiii buyur burdan yak, :(

hutame ile olan tartışmanızı okudum, taraflı konuşmak istemem lakin iki türlü yaklaşımım olur,
1. iddia'yı ortaya atınca kanıtlayacaksın,
2. varsa böyle bir yazılım şayet benim elime geçse paylaşırmıyım gerçekten düşündürücü bir durum, galiba paylaşmam,
oturduğum yerden gelsin paracıklar;)

bizim köyde maden firması fabrikası kuruluyor, 60 yıllık bakır madeni bulundu, o dağı bıraktılar aşağı ırmağa indiler güya daha kaliteliymiş ırmağın dirsek yaptığı yerde, artı kükürt çıkıyor,
bu da yetmemiş olacak önüne gelen yere sontaj salıp duruyorlar, ve dahasıda var ama sayfalar dolusu yazmaya gerek yok,
bu ünlü maden şirketinin mühendislerin elinde bu yazılım varmı yokmu diye düşünmekten kendimi alıyoyamıyorum,

işte tamda bu yüzden içini yani boşluğun nereden başladığını bildiğim bir yerin koordinatını ersan ustaya verdim ısrarım bu yüzdendi, doğruluk teğidini syn metin77 ile istişare ediyor sanırım,
tek bir şeyden eminim, zamanım tükeniyor, kayıtlara geçirmedikleri sit alanından otoban geçicek, işaret kazıklarnı bizzat gördüm,
ustam bakmak sorun deyil bilesin 3 senedir programlan urasiyorum cok ta taristim var bu konuda sitedeki ustalarlan sabahlara kadar ama ne varki kazilmis acilmis bir yeri ve hava almis yeri program gurmuyor o yuzden kesin istemiyorum konusmaya .

leono

Kullanıcı
kordinatlardan biri hava alıyor ama biri almıyor,
siz bilirsiniz tekif etmek var ısrar:( ısrarda ettim ama;)neyse, sağlık olsun,

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Harbiden millet kafayı yemiş, hala uydudan koordinat alıp verip iş yapıyorlar.
Yapmayın dedikçe, bunlar safsata dedikçe, videosunu gösterdikçe hala aynı terane..
Demekki iyilik yaramıyor millete..
Gidin kendinizi ....:::
Bir tane adam varmı burda uydudan yer baktırıp açan ???
Boş hayalin peşinde koşmayın.
Gpr filan atlama yapmaz, neyin üstüne gelirse ondan aldığı veriyi derleyip verir sana..
İmkanın varsa en iyisi GPR cihazlar Mala gibi

Son düzenleme:

Kader25

Admin
adsız-baaf6.png

Yeşil olan yerlerde açılmış yerler var. Kırmızı olan yer benim süphelendiğim yer. Yer, gece gündüz müsait değil. O yüzden hala yerinde duruyor.
Kar yagdiginda islem yap ustam, kimse gelmez herhalde [emoji6]