Rum Evindeki Işaretlerin Anlamı | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Rum Evindeki Işaretlerin Anlamı

nagihan

Kullanıcı
bakın resimlerin hepsini yolluyorum bu eve yakın taşhana dediğimiz eskiden tasşların çıkarıldığı kaya var orda mağra var ama bilmemki

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
nagihan hnm, komano ustanın dediği gibi, evin içini ve dışını nekadar net anlatırsanız okadar sonuca yaklaşırsınız.
evin kaç kat oldugu, merdivenlerin sayısı, merdiven altı kiler tarzı dolaplar,ev içersindeki tavanın kalın ağaçlarındaki çentikler, bahcedeki ağaç sayıları türleri, bahçede havuz tulumba (çeşme) vs.. göznüz ile gördüğünüz ne varsa anlatın. ustalar bilgilerini paylaşacak sentez yapacaktır.( mesela siz armut ağacı diyince gözlerimde şimşekler çaktı :) )

nagihan

Kullanıcı
bakın
anlatıyorum ev rum evi rumların en zengin evi şarap yapıp satarlarmış kara üzüm şarabı evet evin avlusunda ve işaretlerin olduğu yerde rumlardan kalma armut ağacı var elma ağacını kesmişler evin içinde kazılmamış yer kalmamış ama dışına kimse bakmamış
ev şömineli 3 katlı bir ev iki katı ahır 3. katı ev bu arada birde ara kat var şömine odasında orayıda kazımışlar ama bişey bulamamışlar şimdi ben evin resmini ancak hafta sonu çekerim gönderirim herşeyin hayırlısı bi arada armut ağacı nın hemen dibi duvar evin her iki tarafındada merdiven var ama armut ağacı olaln tarafta duvarda bu işaretlere benzer işaretler var

nagihan

Kullanıcı
armut ve elma elma ağacı kesilmiş ama yerini biliyorum

nagihan

Kullanıcı
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz @nagihan hanım.
Arkadaşlar resimlerin yetersizligi hakkında açıklamalarda bulunmuş lar. Binanın dışardan resimleri, mekanın içerden geniş açılı fotoları ve tarihi hakkında bilgilerde, konunun daha aydınlatılmasını saglayabilirdi.
Tabi rum ve ermenilerden kalma binaların her zaman için ilgi çekici olması normal. Resimlerdeki taşlarda bazı işaret gibi duran centik ve oymalar var. Ama isciliklimi veya doğal mı ayırt etmek zor. Ahırın tabanı nasıl? Duvarları nasıl? Kesme taş kullanılmışmı?
Evde varsa evin bahçesi, avlusu, mahzeni, ocak fırın, merdiven varmı?
Su kuyusu nerde, yaşlı ağaç duruyormu bahçenin duvarları ne durumda. Gömme dolaplar, arıstaklar ve baca önemli. Tuvalet ayağınıda bu kervana katabiliriz.
Yani özetlersek böyle bir ev ve müştemilatı, ayrım yapmadan her tarafı iyice incelenmeli. İşaret illaki vardır. Ama işaret baktığınızda, doğal deyildir diyebileceğiniz evsafta olmalıdır. Birde bu ermeni rum evlerinde, inancları geregi, kötü ruhani guclerden korunmak için, yaptıkları tılsımları sembolize eden bazı figür ve işaretler kullanmislardır. Aynı zamanda sanatsal süsleme ve bezemelerde kullanılmıştır.
Son olarak;
Bu mekanda, kaliteli bir ci ha zla metal testini öneririm.
Selametle
evet

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
komana ustanın dediği metal testi uygundur. armut ağacı başlangıç olabılır- 1-3-5-7 adımlar.
şunu duymuştum,
armut agacının eve bakan tarafında ağacın hemen dibinde bulgular olmuş. bu sebeple 1-3-5-7 adımlar da metal testi faydalı olabilir.

nagihan

Kullanıcı
metal testi dediğiniz nasıl oluyor
kusura bakmayın bilmiyom

pardon kusura bakmayın metal testi ne bilmiyomda

Moderatör tarafında düzenlendi:

adrenalin68

Kullanıcı
ustamız bir alet yardımıyla tespit yapılmasında fayda olur demiş.

Üst Alt