Rum Evindeki Işaretlerin Anlamı | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Rum Evindeki Işaretlerin Anlamı

nagihan

Kullanıcı
Bunlari arkadas yolladi bana ama evi biliyom

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
eski dedeler evin gizli bir mahseni olduğundan bahsederdi ama kimse girişi bulamadı
evet işaretler yön gösteriyor farklı yönler ama aşağı yukarı falan
Çocukken akrabaların oturduğu böyle eski bir ermeni veya rum evi vardı. Alttada şarap yaptıkları bir mahzen. Oralarda oynardık. Yıllar sonra 90 lı yilların ortalarında ev satıldı ve yeni bina için yıkıldı. Harfiyat kazısında o mahzenden hatırı sayılır mal çıktı. Harfiyatı taşıyan kamyonculardan biride arkadaşımdı. Harfiyat döktüler i yeri bile polis ablukaya almış kimseyi yaklaştırmıyormuş.
Tabi devlet hepsine el koydu.
Belki bir fikir vermiştir.
O mahseni bulmak lazım

MAVRAN

Vip Üye
Rum evi güzel, şöyle başlayayım sanırım evimiz biraz meyilli arazide ahıra inen merdivenleri resimle ahıra girmeden duvarda bir işarat olmalı, içeri girdiğinizde hemen kapının üst kısmını kontrol etmelisiniz gücük bir emanet sizi bekliyor olabilir, iç duvarları kontrol et farklı bir taş olacak bir çekiçle vurun muhtemelen vurunca taş hareket eder, eğer evimiz meyilli bir arazide kuruluysa bu şekilde bir giriş bulabilirsiniz, eğer evimiz düz alandaysa ahır duvarlarına yakın bir yerden bir alt odaya girişi kontrol edeceksiniz. Bir üst katta bulunan şöminenin havalandırma sını kontrol et eğer aşağıda bir mahseniniz varsa gizli bir havalandırma olacak, buradan belki... Şömine halen yerindemi, ve bir üst kata çıkınca yüklükler duruyorum. Bacalar evin icindenmi yoksa dışarıdanmı çıkıyor. Ve kac baca var.

nagihan

Kullanıcı
Ev meyilli arazida mahsene gidisi bulamiyoz evin 3 katinda somine var icini kazimislar isaretlerin oldugu ahir en alt katta

nagihan

Kullanıcı
ev sarap yapila eski rum agasinin evi ben mahsende sarap olabilir diye dusunuyom mahsenin girisini bir bulabilsem nasipse olur peki sarap cikarsa devlet el koyarmi

MAVRAN

Vip Üye
Şarapla ilgilenmiyorum barasal bir değeri varmı bilemem. Bu işle ilgilenen arkadaşlar olabilir. Şarap konusunda size yardımcı olamıyacağım için üzgünüm

Üst Alt