Tepedeki Büyük Üçgen | Sayfa 12 | Define işaretleri ve anlamları

Tepedeki Büyük Üçgen

AhdeVefa

Kullanıcı
Maşallah sen beni geçmişin kardaşım. (keyif)
Birazdan bu konuya ilave edeceğim 2 fotograf olacak. Gidince oraları da kontrol et inşallah.

Yıldız koyduğum yer giriş olabilir. Üzerinden bak boşluk var mı?
Boşluk verirse 2 metre yana geç palalel yürü, çubugun her ikisi o istikamete yön veriyor Mu?

Ok ile işaretlediğim yerde, o kaya diğer kayaya yapışık mı?
Yapışık ise ilgilen, ayrı ise arasında boşluk varsa uğraşmaya gerek yok.
:) Eyvallah ustam,bunlar kafama takılıyordu onun için bi görüş alayım dedim.

Yıldız dediğin yerin boşluk tespitini yaparım ustam, notumu aldım.Ok ile işaretlediğin yer yapışık mı bilemedim 2 fotoğraf (1.ve 2.foto) ekledim yapışık olup olmadığı tam belli değil.Orayı da incelerim .
Cin Ali gibi sırtını kayay ver. 7-9 adım sonrasına bak. Orayı gör.
Buradan oraya doğru fotoğrafla. Orada aralarında 1 metre kadar boşluk olan yere gömülmüş sırtı gözüken kaya varsa onları da fotoğrafla.

Çizmeyi unutmuşum; cin Alının sol kol istikametini de aynı şekilde fotoğrafla.
Buraları da cihaz ve cubukla değerli metal tespitine tabi tut.

Burası önemli illa fotoğrafları görmek isterim.

Cin alinin ve benim kafa dediğim kaya üçgen kaya ve dikili kayanın hemen kuzeyinde .fotoğraf ve videoları tekrar paylaşıyorum ustam.1.video dikili kayanın üzerine çıkıp ta çektim.2.video ise senin istediğin çevre videosu.3. 4. ve 5.fotoğraf üçlemenin ve kafa kayanın yakından ve uzaktan çekimi.

1.video

2.video

Ekli dosyalar

• ELLL1.jpg
    ELLL1.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 15
  • ELLL2.jpg
    ELLL2.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 12
  • kafa-üçge-dikili kaya.jpg
    kafa-üçge-dikili kaya.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 10
  • stamp_20240707_152926.jpg
    stamp_20240707_152926.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
  • stamp_20240707_153016.jpg
    stamp_20240707_153016.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 13

AhdeVefa

Kullanıcı
Sari otlarin oldugu yerden giris mavi isaretledigim kayanin altina dogru gideceksin hedef olarak. Test yaparken kayanin arka ust tarafindan test yap. Hedef nokta sari yer degil oradan girilecek. Testlerde dikkat et
Doğudan gir batıya ilerle.Üçgen kayanın baktğı yöne doğru yani anladım ustam @Kader25 ustamın üst kısımdan işaretlediği alanı test edeceğim .

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
:) Eyvallah ustam,bunlar kafama takılıyordu onun için bi görüş alayım dedim.

Yıldız dediğin yerin boşluk tespitini yaparım ustam, notumu aldım.Ok ile işaretlediğin yer yapışık mı bilemedim 2 fotoğraf (1.ve 2.foto) ekledim yapışık olup olmadığı tam belli değil.Orayı da incelerim .

Cin alinin ve benim kafa dediğim kaya üçgen kaya ve dikili kayanın hemen kuzeyinde .fotoğraf ve videoları tekrar paylaşıyorum ustam.1.video dikili kayanın üzerine çıkıp ta çektim.2.video ise senin istediğin çevre videosu.3. 4. ve 5.fotoğraf üçlemenin ve kafa kayanın yakından ve uzaktan çekimi.

1.video

2.video

Videoyu izledim.
Amma görmek istediğimi göremedim.
Toprak altında da kalmış olabilir.

AhdeVefa

Kullanıcı
Selamün Aleyküm hayırlı günler, değerli ustalarım.

Alanda boşluk tespiti ve metal tespiti yaptığımız 2 noktaya ön araştırma yaptık.
1. yer :Yapılan tespitlerde @Kader25 ustam senin söylediğin yer, 1.işlem yaptığımız yerde çubuklar giriş gibi yer çizdirdi. Boşluk olarak 2.fotoğraf sarı renkle işaretledim. Derinlik olarak merkezde 4m ,giriş olarak dediğim yerden ise 2,5 m verdi. Bizden önce alanda işlem yapıldığı işçin her yer ellenmiş. Çubuklarla hem rüzgar hem de işlem yapılan yerlerden dolayı tam olarak net bir sınır belirleyemedim. Giriş olarak çizdirdiği yerde blok kesme kayalarla karşılaştık. Öndekileri aldık ama en son fotoda görünen içerden kapama gibi duruyor. İlk ve son fotolarını ekledim. İki kaya sağlı sollu işlem gördüğü bariz şekilde belli.

2. yer: İlk defa gittiğim gün burada çubuklar bir yer çizdirmişti.3m uzunluk 2 m en ve derinlik 1,5 m @Roni ustamda burada bir mezar olduğunu ve üçgen hesaplamasına göre mezar sağda giriş solda demişti. Sol olarak güneye düşüyor .Lakin soldan bir giriş veya başka bir boşluk maalesef yakalayamadım. Hem boşluk hem de metal sinyali alınca; 80 cm ye kadar dolgu toprak küp ,çanak çömlek parçaları çıktı. Güney tarafında (solda ) işlem görmüş kayalar ve kaya parçaları çıktı.80.cm den sonra fotoğrafta görünen büyük bir kaya çıktı ucu v veya üçgen gibi bi kenarı kesme ve üzerinde oyuklar mevcut. Doğalmıdır değilmidir sizlerin yorumu ile netleşecek ustalarım.

1.ve 2. yerlerin videosu

1. yer(1-2-3-4-5-6.fotoğraflar)

2. yer (7-8-9-10 .fotoğraflar)

Ekli dosyalar

• stamp_20240707_145615.jpg
    stamp_20240707_145615.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 5
  • 11.jpg
    11.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 5
  • aei.jpg
    aei.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20240728_145358.jpg
    IMG_20240728_145358.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20240728_145404.jpg
    IMG_20240728_145404.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20240728_145410.jpg
    IMG_20240728_145410.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 8
  • 22.jpg
    22.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20240728_182258.jpg
    IMG_20240728_182258.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20240728_182301.jpg
    IMG_20240728_182301.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20240728_182309.jpg
    IMG_20240728_182309.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 9

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Selamün Aleyküm hayırlı günler, değerli ustalarım.

Alanda boşluk tespiti ve metal tespiti yaptığımız 2 noktaya ön araştırma yaptık.
1. yer :Yapılan tespitlerde @Kader25 ustam senin söylediğin yer, 1.işlem yaptığımız yerde çubuklar giriş gibi yer çizdirdi. Boşluk olarak 2.fotoğraf sarı renkle işaretledim. Derinlik olarak merkezde 4m ,giriş olarak dediğim yerden ise 2,5 m verdi. Bizden önce alanda işlem yapıldığı işçin her yer ellenmiş. Çubuklarla hem rüzgar hem de işlem yapılan yerlerden dolayı tam olarak net bir sınır belirleyemedim. Giriş olarak çizdirdiği yerde blok kesme kayalarla karşılaştık. Öndekileri aldık ama en son fotoda görünen içerden kapama gibi duruyor. İlk ve son fotolarını ekledim. İki kaya sağlı sollu işlem gördüğü bariz şekilde belli.

2. yer: İlk defa gittiğim gün burada çubuklar bir yer çizdirmişti.3m uzunluk 2 m en ve derinlik 1,5 m @Roni ustamda burada bir mezar olduğunu ve üçgen hesaplamasına göre mezar sağda giriş solda demişti. Sol olarak güneye düşüyor .Lakin soldan bir giriş veya başka bir boşluk maalesef yakalayamadım. Hem boşluk hem de metal sinyali alınca; 80 cm ye kadar dolgu toprak küp ,çanak çömlek parçaları çıktı. Güney tarafında (solda ) işlem görmüş kayalar ve kaya parçaları çıktı.80.cm den sonra fotoğrafta görünen büyük bir kaya çıktı ucu v veya üçgen gibi bi kenarı kesme ve üzerinde oyuklar mevcut. Doğalmıdır değilmidir sizlerin yorumu ile netleşecek ustalarım.

1.ve 2. yerlerin videosu

1. yer(1-2-3-4-5-6.fotoğraflar)

2. yer (7-8-9-10 .fotoğraflar)
Burada son sözü, iyi bir cihaz söylemeli.
Çünkü işçiliklerin çok ağır olacağını ilk yorumumda da belirtmiştim.
%100 net tespit olmadan böyle alanlarda hareket edilmemelidir.

Çubuk alanın daraltılmasına, hangi noktalara bakılması gerektiğine çok yardımcı olur.
Çubukla tespit edilen yerlerin cihazla tespiti olması gerekendir.

Allah cc işlerinizi kolaylaştırsın.

AhdeVefa

Kullanıcı
Burada son sözü, iyi bir cihaz söylemeli.
Çünkü işçiliklerin çok ağır olacağını ilk yorumumda da belirtmiştim.
%100 net tespit olmadan böyle alanlarda hareket edilmemelidir.

Çubuk alanın daraltılmasına, hangi noktalara bakılması gerektiğine çok yardımcı olur.
Çubukla tespit edilen yerlerin cihazla tespiti olması gerekendir.

Allah cc işlerinizi kolaylaştırsın.
Alanın zor olduğunu ve kolay olmayacağını söylemiştiniz ustam hakkınız var. Elimizdeki cihazlar çubukla alınan derinliği vermiyor. Alsak bile bu tarz kayanın neresinden işlem yapılacağı da ayrı bir sorun. Alanda cihazlar nal toplatıyor. Mineralli toprak ve kaya parazit yapıyor. İyi bir cihazdan kasıt yeraltı görüntüleme ile teyit kalıyor sanırım. Oda malesef bizde yok ustam. Allah razı olsun bizleri düşünerek söylüyorsunuz, derinlik az olduğu için bakalım dedik. İşlem yapılan 2.yerdeki kaya işçilik var mı yoksa Doğal mıdır ustam. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Üst Alt