Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek. | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan izlek Alma ve yuksekligi Elle Kaydetmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Benim Sensör dedigim,senin çivi çakma dediginle aynı Mantık...ikimizde aynı şeyi söylüyoruz ama söylemlerimiz farklı...Senin deyiminle Çivi çakarak 3 te 3 yaptım(herhangi bi çubuk gpr vs.bulundurmadan sadece kordinatla) Klavye başında oturarak değil,bire bir arazide,Gezen Tavuk Misali,çivi çakaraktan..Ben Surferde Metal için ayrı,Mezar için ayrı Metodlar uyguluyorum.
Kanalizasyon ve Tüneller için Voxler kullanıyorum..
Mevzu çiviymiş demekki..işte o çiviyide Mapsource iyi çakıyor
Bunlar derin Mevzular..Surferin güzel iş çıkardığına Gönül rahatlığıyla Yemin ederim..

Voxlerle baktığım Tünel olayına gelince.. BOZKURT ustam ve BABACONDA ve DELİCBEY ustaların Şahitliği ve yorumları ortada.Babaconda usta birebir çizdiğim Tünelin derinliği 23 m.dedi..usta çok pahalı Gpr cihazlar sistemler kullanıyorlar..buraya bak tünelı bulabiliyormusun diye denedi..

Sakın yanlış anlamayın Niyetim para tuzağı kurup Çakallık yapmak değil,Surferin ve voxlerin bu yöntemle 5cm derinliği göremez diyenler icin böyle açık açık yazdım...
bi Not düşeyim Bu yöntemi kullanan herkes bulur veya buldurtur diyemem.Sakın para talep edenlerin, tuzağa düşmeyin....(tecrübe edilmiş insanlar varsa onlara bisey diyemem)
Surferi ARAZİ de birebir çok emek veren ve Nasibi'de varsa bulur.bu kadar Net Söyleyebilirim...

Vallahi'de Billahi'de uzun yıllara dayalı sevdiğim ve kıramadığım,Dostlarım dışında.. hic kimsenin yerine bakmadım bakmam bile bunuda bi Not olarak yazayım..
..Sensor dedigin gps garmin vb mi yoksa google playdan yuklenip telefon sensorunu kullanarakmi xyz toplamakmi.
.. Simdi canli arazide veri toplamak ile pc.basinda veri toplamak birbirilerine benzer. Arazide kullanilan sensore gore sapmlarda olacaktir. Eger iyi bir garmin ile 1 ile 3 metrelere iner. Arazide sensor ile yapilan islemi hic denemedim telefondan alinan z degeri sensoru barometre sanirim olmadigi icin z degerinde buyuk sapmlar olur . Sayet z degerini kullanici kullanmam x veya y kullanirim derse satir ve sutunu isler z degeride belirsiz olacagi icin nasil basariya ulasir bilmiyorum ama iyi garmin ile olur siz nasil uyguluyprsunuz bilmiyorum.
Uydu dusuk radyo sinyalini gonderip atmosferdeki durdugu yer ile araziye iletilen dusuk radyo sinyali geri uyduya dondugunde bu aradaki mesafe yukseklik z degeri olur eger canli iyi bir garminle x.veya y ornek bosluktada ayri bir deger verirse ve z degerinide eklersek pc basindaki hazir xyz degerinden farkli olur daha cabuk sonuca ulasilir ama benim dusuncem soyle z degerine gore egim arazi yeryuzu cizilir vs.
..Bir ustam vardi ozleden sormustum pda heryerde bakacagi.yere ortalama.yukseklik verip nereye bakacaksa hep ayni degisken yukseklik verip arazi iyi bir garminle daire veya gelisi guzel dolasip x ve y toplayip direk karsina z degerine ortalama degisken yuksekligi verip Surfer 8 veya diger surumler ile mediansiz Conturu isleyip ornek Hakan kocamanin yutubede surfer 8 yontemini kullanarak bir islemi.vardi ama ustamizda 50 metre gibi sapmlar varr gibi yazılarini okudum yani basarizi bir yontem gibi gozukuyor sapma var ise yok ise sorun yok.
.. kanalisazyon tuneli voxlerde nasil isliyon surferden aldigin grid veya dat dosyaisimi yoksa dat dosyasini txt ile x ve z sutunu degistirip mi uyguluyorsun boyle bir calismadan haberim var izlemistim ama karisik siz nasil yapiyorsunuz bunun gibimi ?
.. Civi olayina gelirsek civi cakmadan hic.bir sey olmaz Gercek civiyo Z degeri cakar mapsourcenin x ve y si ne olursa olsun istersen hangi yere bakarsan bak x ve y degistir dds ddm.ne ise artik baska bir yerin Surferde ayni islemi yap ayni goruntuyi verir . X veya y kulanirsanda satir sutunu islersin bir ise yaramaz pc basindaki calisma. Canli arazide boslukta x y degisim oluyorsa bu sefer z degisim olur ozaman hic surferde islemeye gerek yok direk xy z rakamlara bakip 3. 5 metre degisene bakip anlasilir heralde .
.. Tunel.veya ispatladigin tespit ettigin sahit olanlarda dahil takdir ediyorum basarilida buluyorum inaniyorumda.
..

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin
Gps Arazide kullandığımdır,O ayrı.
Klavye başında kordinatı Mapsource yle toplarım..mapsource topraga çivi cakıyor,çizdiğin yolu Grid görüntüsünde bi bak..
Tabiiki Z yanii Rakım degeri olmazsa xy enlem boylam Dağsız tepesiz olarak Dünyayı dümdüz algılar

Lamba

Kullanıcı
Benim Sensör dememdeki kasıt,senin deyiminle çivi çakma dediginle aynı Mantık...ikimizde aynı şeyi söylüyoruz ama söylemlerimiz farklı...Senin deyiminle Çivi çakarak 3 te 3 yaptım(herhangi bi çubuk gpr vs.bulundurmadan sadece kordinatla) Klavye başında oturarak değil,bire bir arazide,Gezen Tavuk Misali.. Ben Surferde Metal için ayrı,Mezar için ayrı Metodlar uyguluyorum.
Daha derin Tüneller için Voxler kullanıyorum..
Mevzu çiviymiş demekki..işte o çiviyide Mapsource iyi

Klavye başında kordinatı Mapsource yle toplarım..mapsource topraga çivi cakıyor,çizdiğin yolu Grid görüntüsünde bi bak..
Muhteşem A21Medli ustam.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Gps garminmi vb yoksa telefon ilemi.
Mapsource su pc ye indirilenlerdenmi bahsediyon.
Birde sunu ekliyeyim yanlis anlattim ondalik veya diger dds veya dmm gibi x ve y degerleri Surferde goruntuyu etkiler nedeni bana gore yine metre araliktir yani x v y degerine gore metre aralik degisir degerler degistikce metre aralik degisir ve Surferde ona gore farkli cizecektir . Degerlere gore metre aralik belirlenmeli pc basindaki sistem icin.
Mapsource le olur x v y neden olmasin hepside ayni aslinda.

A21MEDLi

Admin
Voxlere excel olarak atıyorum...
Çogu kişi surferin görüntüsünü voxlere atıyor veya Data yı atıyor vs..
En güzel excelle olandır.ama çoğu insan exceli atamaz...excel olarak atsa bile ince çizgı olarak voxlerde görünür..

A21MEDLi

Admin
Gps garminmi vb yoksa telefon ilemi.
Mapsource su pc ye indirilenlerdenmi bahsediyon.
Birde sunu ekliyeyim yanlis anlattim ondalik veya diger dds veya dmm gibi x ve y degerleri Surferde goruntuyu etkiler nedeni bana gore yine metre araliktir yani x v y degerine gore metre aralik degisir degerler degistikce metre aralik degisir ve Surferde ona gore farkli cizecektir . Degerlere gore metre aralik belirlenmeli pc basindaki sistem icin.
Mapsource le olur x v y neden olmasin hepside ayni aslinda.
Pc ye indirilen Mapsource kullan ve bu sistemin özeliklerini ögren izlek aralığı elindeki Maousun tıklamasına kalmış..sadece bakacağın yerin 1 kordinatını girince map seni direk oraya atar....
Seceneklerden "Artı kılı göster" secenegi tıkla bunu faydasını kullandıkca anlarsın.cizdigin izlegi Earth te gösterme özelli vardı.ama simdi yok.veya bendeki earth sürümünden kaynakli olabilir..

Siva

Kullanıcı
Yasaklı
Pc ye indirilen Mapsource kullan ve bu sistemin özeliklerini ögren izlek aralığı elindeki Maousun tıklamasına kalmış..sadece bakacağın yerin 1 kordinatını girince map seni direk oraya atar....
Seceneklerden "Artı kılı göster" secenegi tıkla bunu faydasını kullandıkca anlarsın.cizdigin izlegi Earth te gösterme özelli vardı.ama simdi yok.veya bendeki earth sürümünden kaynakli olabilir..
Eyvallah sagolasin. Emin ol soruyu arkadaslar.icin soruyorum onlarin isine yarar . Ben kendime.yetiyorum cok sukur ve ben Gercekten o karanligi delen tek kisiyim sekil olarak gercek goruntu olarak. Guzel bilgilerde verdim kendime gore giris en onemli etken Profosyonel yol bu yol Giris bu sekilde. Gelisme ve sonucta ayri))
En iyisinide yapsam insanlar beni biktirdi realde istemiyorum hicbirsey))
Tsk.ederim.

A21MEDLi

Admin
Eyvallah sagolasin. Emin ol soruyu arkadaslar.icin soruyorum onlarin isine yarar . Ben kendime.yetiyorum cok sukur ve ben Gercekten o karanligi delen tek kisiyim sekil olarak gercek goruntu olarak. Guzel bilgilerde verdim kendime gore giris en onemli etken Profosyonel yol bu yol Giris bu sekilde. Gelisme ve sonucta ayri))
En iyisinide yapsam insanlar beni biktirdi realde istemiyorum hicbirsey))
Tsk.ederim.
Tabiiki Mevzu ikimiz değiliz,
Siva usta Sende surfer Full 16 varmı? Varsa uplad edip linki buraya atabilirmisin.
Ara ara programları toplamaya çalışıyorum.

Siva

Kullanıcı
Yasaklı

Biraz once Uplod ettım Surfer 16.4.426. devamlı bu surumu kullanıyorum Gule gule Kullan ne demek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...