Uydudan Yer Bakma | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan Yer Bakma

A21MEDLi

Vip Üye
Üstüne alınmayacaksın, ben isim vermedim.
İllaki isim istiyorsan sende dahil bu uydu işi için benim görüşüm üçkağıtçısınız.

Ben bu uydu işini ilk çıkaran hutameyi biliyorum, adamların kerizliğine göre notebook ve program dahil 5 ile 15 bin arasından 100 civarı kişiye satmış. Net bilgi bu, sonradan türeyen bu uyducu tayfası bunun devamı niteliğinde benim için.
Ben kendim programcıyım ayrıca, net söylüyorum ispatta ederim, surfer kendi başına hiçbirşeye yaramaz, hiçbirşey veremez. Senin surfere data vermen lazım ki surfer bu verdiğin datayı matematiksel olarak işleyip grafiğe döksün. Aksini iddia eden varsa kusura bakmasın.

Ayrıca şu skalalara 5000 lira istiyorlarmış, eğer skalalar sorununuzu çözecekse hepsini isteyenle paylaşabilirim.

Terbiyeni takın,beni tanımadan iftira atamazın (digerleri beni ilgilendirmez)ben kimi dolandırmışım ?kimin parasını almışım? Bunu ispat etmezsen yalacının önde gidenisin benim ve okuyucuların gözünde.

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
İllaki isim istiyorsan sende dahil bu uydu işi için benim görüşüm üçkağıtçısınız.

Ben bu uydu işini ilk çıkaran hutameyi biliyorum, adamların kerizliğine göre notebook ve program dahil 5 ile 15 bin arasından 100 civarı kişiye satmış. Net bilgi bu, sonradan türeyen bu uyducu tayfası bunun devamı niteliğinde benim için.
Ben kendim programcıyım ayrıca, net söylüyorum ispatta ederim, surfer kendi başına hiçbirşeye yaramaz, hiçbirşey veremez. Senin surfere data vermen lazım ki surfer bu verdiğin datayı matematiksel olarak işleyip grafiğe döksün. Aksini iddia eden varsa kusura bakmasın.

Ayrıca şu skalalara 5000 lira istiyorlarmış, eğer skalalar sorununuzu çözecekse hepsini isteyenle paylaşabilirim.

arkadaşım burada ki herkes hutema şerefsizinin gerçek yüzünün ortaya çıkmasına çalışmış değerli insanlar.. kimseyi onunla bir tutamazsın.. uydudan yer bakma işi dolandırıcı işi burda hem fikiriz burdaki arkadaşlar gerçekten bakılıyor mu bakılmıyor mu diye çalışma yapıyorlar.. kimseye dolandırıcı diyemezsin..

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

öncelikle şu konuya bir netlik getirelim, hutame denilen sahtekarın ipliğini pazara çıkaran kişi a21medli ustadır. burada genele açık bir duyuru yapmıştır.
konu burdadır
http://www.definemekani.com/forum/k...u-bağlantılı-leptop-alıp-dolandırlmayın.9352/

ben şahsen bu konulardan anlamam, elime bir laptop alıpda surfer miş hummer miş hiç birinden anlamam. medli usta, koordinat ile toprak altı ölçümü yapılabiliyor dediğinde, banada mantıksız gelmişti. öyle olsa, askeriye vs, pkk nın mühimmat noktalarını kolayca bulurdu. örnek.
bende dedimki ustaya bir yer atayım, kendi köyümden bir yer, kendisinede dedimki, abi burada tünel olduğunu biliyorum, senin konuyu test için deneyelim. attım koordinatı bana tüneli çizdi, hemde tünelin şekli ile, tünel girişten çok az sonra L yapıyordu aynen öyle çizmiş.

neye göre çizdi kime göre çizdi hangi yöntemle çizdi, tesadifmüydü neydi bilemem. ben medli usta bu işi yapıyor hadi herkes ona sorsun ondan birşeyler kapsın ona para ile yer sorsun gibi bir ifade kullanmadım. kaldıki kendisininde böyle bir talebi olmadı.

şimdi wtrk ustayıda iyi anlıyorum, konuya hakim olduğu için böyle şeylere inanmayın vs. diyebiliyor. siz yine inanmayın kimseye bunun için parada vermeyin arkadaşlar, bu iş için para harcamak hem akla yatmaz hem mantığa, verecek paranız varsa define ile işiniz nedir.

insanların kafası beyni sadece cinliğe çalışıyor. ben burada bir mesaja cvp yazıyorum, mesela bu konuya, medli usta verdiğim yere baktı ve yeri çizdi doğruydu diye, milletin konuştuğu laf şu,
bunlar tezgah yapıyor. biri baktı gördü diyor diğeri evet görüyorum diyor, para tuzağı vs..
açık ve net söylüyorum, varsa buna benzer bir şey duyan gören delilim var diyen ispat ederim diyen ben bu ortamda kendime en ağır küfürleri etmenize müsade ederim.
medli usta bu konu üzerinden kimseden para almışmı onu bilemem, aldıysa açıklamasını yapar. ben şahsen ne duydum ne gördüm.

o nedenle bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum.
bu konu her hortladığında kardeşim siz dolandırıcımısınız diye konuya giren arkadaşlar kendine dikkat etsin, biraz usturuplu konuşsun. kimseyi tanımadan yaptığı işe şahit olmadan bu tür yakıştırmaları artık kabul etmem.
kimse kimseye inanmak zorunda olmadığı gibi, kimse kimseye hırsız yakıştırmasıda yapamaz. varsa delilin varsa şahidin çıkarsın koyarsın ortaya.

kim ne yazarsa bunları bilerek yazsın.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

@wtrk efendi haddini bil
Azından çıkanı kulağın duysun
Bir değil iki değil
Olu orta millete sahtekar diyip duruyorsun
İster inan ister inanma
@A21MEDLİ abim bu işi çözmüş
Amedli abimi de şu 5bin almış
Şu şunu kazıklamış dediğin şeref haysiyet yoksunu
Kişilerle bir edemezsin kıyaslıyamazsın
Ayrıca sana hiç kimsenin
Hiç bir şeyi ispat etme gibi bi zorunluluğu yok
Baştan beri hepimiz diyoruz ki
İstiyen inansın istiyen inanmasın
Para dialoğuna girenlerden uzak durun
Amedli senden ne istedi veya
Bir başkasından ne istemiş
Yaa Amedli abimden ve mekan sakinlerinden özür dilersin
Ya da seni süresiz mekandan uzaklaştırırım
Ben @BoZKu®T veya Amedli gibi sana karşı nazik olamıyacam

A21MEDLi

Vip Üye
selamunaleykum,

öncelikle şu konuya bir netlik getirelim, hutame denilen sahtekarın ipliğini pazara çıkaran kişi a21medli ustadır. burada genele açık bir duyuru yapmıştır.
konu burdadır
http://www.definemekani.com/forum/konular/hutame-den-uydu-bağlantılı-leptop-alıp-dolandırlmayın.9352/

ben şahsen bu konulardan anlamam, elime bir laptop alıpda surfer miş hummer miş hiç birinden anlamam. medli usta, koordinat ile toprak altı ölçümü yapılabiliyor dediğinde, banada mantıksız gelmişti. öyle olsa, askeriye vs, pkk nın mühimmat noktalarını kolayca bulurdu. örnek.
bende dedimki ustaya bir yer atayım, kendi köyümden bir yer, kendisinede dedimki, abi burada tünel olduğunu biliyorum, senin konuyu test için deneyelim. attım koordinatı bana tüneli çizdi, hemde tünelin şekli ile, tünel girişten çok az sonra L yapıyordu aynen öyle çizmiş.

neye göre çizdi kime göre çizdi hangi yöntemle çizdi, tesadifmüydü neydi bilemem. ben medli usta bu işi yapıyor hadi herkes ona sorsun ondan birşeyler kapsın ona para ile yer sorsun gibi bir ifade kullanmadım. kaldıki kendisininde böyle bir talebi olmadı.

şimdi wtrk ustayıda iyi anlıyorum, konuya hakim olduğu için böyle şeylere inanmayın vs. diyebiliyor. siz yine inanmayın kimseye bunun için parada vermeyin arkadaşlar, bu iş için para harcamak hem akla yatmaz hem mantığa, verecek paranız varsa define ile işiniz nedir.

insanların kafası beyni sadece cinliğe çalışıyor. ben burada bir mesaja cvp yazıyorum, mesela bu konuya, medli usta verdiğim yere baktı ve yeri çizdi doğruydu diye, milletin konuştuğu laf şu,
bunlar tezgah yapıyor. biri baktı gördü diyor diğeri evet görüyorum diyor, para tuzağı vs..
açık ve net söylüyorum, varsa buna benzer bir şey duyan gören delilim var diyen ispat ederim diyen ben bu ortamda kendime en ağır küfürleri etmenize müsade ederim.
medli usta bu konu üzerinden kimseden para almışmı onu bilemem, aldıysa açıklamasını yapar. ben şahsen ne duydum ne gördüm.

o nedenle bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum.
bu konu her hortladığında kardeşim siz dolandırıcımısınız diye konuya giren arkadaşlar kendine dikkat etsin, biraz usturuplu konuşsun. kimseyi tanımadan yaptığı işe şahit olmadan bu tür yakıştırmaları artık kabul etmem.
kimse kimseye inanmak zorunda olmadığı gibi, kimse kimseye hırsız
Bozkurt usta yazdığın her kelimenin arkasındayım.ben burda sevdiğim saydığim dostlarimın dışında bi başkasınin yerine bakmadım bakmamda,Allaha şükür ler olsun reklam peşindede değilim.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
@wtrk efendi haddini bil
Azından çıkanı kulağın duysun
Bir değil iki değil
Olu orta millete sahtekar diyip duruyorsun
İster inan ister inanma
@A21MEDLİ abim bu işi çözmüş
Amedli abimi de şu 5bin almış
Şu şunu kazıklamış dediğin şeref haysiyet yoksunu
Kişilerle bir edemezsin kıyaslıyamazsın
Ayrıca sana hiç kimsenin
Hiç bir şeyi ispat etme gibi bi zorunluluğu yok
Baştan beri hepimiz diyoruz ki
İstiyen inansın istiyen inanmasın
Para dialoğuna girenlerden uzak durun
Amedli senden ne istedi veya
Bir başkasından ne istemiş
Yaa Amedli abimden ve mekan sakinlerinden özür dilersin
Ya da seni süresiz mekandan uzaklaştırırım
Ben @BoZKu®T veya Amedli gibi sana karşı nazik olamıyacam

Sen haddini bil asıl, kimsin ki sen ? Yönetici olman benim buraya yazdıklarıma posta koyacağın anlamına gelmiyor. Muhatabı değilseniz konunun yazmayın kardeşim.
Sizin inandığınız size benim inandığım bana. Ben uydu işine uyduculuğa sahtekarlık dedim hala da arkasındayım.
Özelden birbirinize koordinat gönderip bu iş gerçekmiş dediğiniz mesajlarınız var benzer konularda.
Siz muhatabı değilseniz üstünüze alınıp yazmazsınız olur biter. 2 sayfa öncesine bakarsan birileri skalaların para karşılığı satıldığından bahsetmiş. Daha bunun üstüne konuşuyorsanız ben zaten susarım.

Daha önce benzer tartışma yaşadığımız aynı konunun ısıtılıp ısıtılıp yazılmasına anlam veremiyorum.
@BoZKu®T usta burada bu tip arada kalan bir konunun sürekli polemik olması konusunun açılması konusunda seninde payın var. Hergün buralardasın, hangi konu açılıyor görmektesin ve yıllardır uyducuların üçkağıtçılıklarıyla forum siteleri tartışma yerlerine döndü.
Ben bu foruma yakıştıramıyorum böyle ucuz konuları, değilse kim kimin yerine bakmış, kim ne kadar para almış umrumda olmaz. Zaten yayılan videoyuda buradaki tartışma üzerine ben sürdüm millet üçkağıtçılık olduğunu görsün diye piyasaya, ama şimdi videoları kopyalayıp paylaşıp skala derdine düşmüş millet.

Diğer yöneticilerle olan ilişkileriniz sizi bağlar, doğrularıda yanlışları da.
Bu forumda bu tip konuların açılıp tartışma ortamı oluşturmasına izin verme.

leono

Kullanıcı
syn adminler bu konuyu bence kalıcı olarak kapatın ve cihaz bölümüne katılım talebiyle girildiği gibi istekle girilebilen bir konu olsun,
bişey biliyomuş gibi herşeye maydonoz olanlar girmesin, olumsuz tartışmanın kırıcılığın luzumu yok,
4 ay öncesine dek bende bu konuyu çürütmeye çalışanlardan biriydim,
üçkatçılık olayına gelince biz uyarılarımızı herdaim yineleriz, uyanık olun ağzı açığın gözünü açarlar diye, para kaptırmayın diye,

askeriye mayınları neden göremiyor diye bir soru gördüm, bu metod ile bakılıyor ancak ulusal haritalama ve datalar 4 yılda bir güncelleniyor,
anlık güncel data ise yerinde indirilebiliyor,

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Sen haddini bil asıl, kimsin ki sen ? Yönetici olman benim buraya yazdıklarıma posta koyacağın anlamına gelmiyor. Muhatabı değilseniz konunun yazmayın kardeşim.
Sizin inandığınız size benim inandığım bana. Ben uydu işine uyduculuğa sahtekarlık dedim hala da arkasındayım.
Özelden birbirinize koordinat gönderip bu iş gerçekmiş dediğiniz mesajlarınız var benzer konularda.
Siz muhatabı değilseniz üstünüze alınıp yazmazsınız olur biter. 2 sayfa öncesine bakarsan birileri skalaların para karşılığı satıldığından bahsetmiş. Daha bunun üstüne konuşuyorsanız ben zaten susarım.

Daha önce benzer tartışma yaşadığımız aynı konunun ısıtılıp ısıtılıp yazılmasına anlam veremiyorum.
@BoZKu®T usta burada bu tip arada kalan bir konunun sürekli polemik olması konusunun açılması konusunda seninde payın var. Hergün buralardasın, hangi konu açılıyor görmektesin ve yıllardır uyducuların üçkağıtçılıklarıyla forum siteleri tartışma yerlerine döndü.
Ben bu foruma yakıştıramıyorum böyle ucuz konuları, değilse kim kimin yerine bakmış, kim ne kadar para almış umrumda olmaz. Zaten yayılan videoyuda buradaki tartışma üzerine ben sürdüm millet üçkağıtçılık olduğunu görsün diye piyasaya, ama şimdi videoları kopyalayıp paylaşıp skala derdine düşmüş millet.

Diğer yöneticilerle olan ilişkileriniz sizi bağlar, doğrularıda yanlışları da.
Bu forumda bu tip konuların açılıp tartışma ortamı oluşturmasına izin verme.
Ben uyduculuğa uydu işine sahtekarlık dedim diyorsun
Bak 5. sayfadaki mesajın hala duruyor
Orda amedli abiye hitaben
Sende dahil sahtekarsın diyorsun
Benim yönetici olmam
Bu mekanın düzen ve ahenginden sorumlu olmam demektir
Her kesin yazdığı beni ve yöneticileri ilgilendirir
Forumda uyducular üç kağıtcılık ediyor diyorsun
Bu mekanda üç kağıtçınında
Millete hakaret edeninde yeri yok
Bu konuyu açtırmayın diyorsun ama
Maşallah her uydu konusunda
Başı çekiyorsun
Kim özelden ne yazar ne eder
Yönetime yansımadığı sürece ve
Mekanın düzenini bozmadığı sürece
Bizleri ilgilendirmez
Sıkala satılır mı yenir mi bizi ilgilendirmez
Özelde kim ne yapar kim ne eder müdahale edemeyiz
Bizim uyarımız açık
Bu konuda ve başka konularda
Hiç kimse ile para dialoğuna girmeyin
Girersenizde mekana yansıtırsanızda
Sizleri banlarız
Buranın tek amacı
Kanunlara bağlı olarak
Bilgi paylaşımıdır

Konu kilitlenmiyor arkadaşlar
Her kes bilgisini
Edep alçak gönüllülük saygı sevgi
Çerçevesinde
Ve en önemliside
Ispatlayamayacağı iftira niteliği taşıyan
Cümleler kullanmadığı sürece
Paylaşım [mesaj/yeni konu] yapmakta serbesttir

@wtrk nickli üye
İftira ve hakaretten dolayı
Tarafımca süresiz banlanmıştır

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Kardaslarim,
Bu konu ile alakali yasadiklarimi ve dusuncelerimi anlatmistim. Bu site guzel insanlarin sitesi. Yonetici kardaslarimiz da guzel insanlar. Yaliniz bir kusurlari var. Hosgoruleri cok geniş. Ben 25 senedir sanal alemdeyim, tecrubem coktur. Kimseye bu kadar genislik saglamam. Aninda atarim siteden. Zira bu tur saldirganlik ve itham hosgorunun sinirlari disindadir. En azindan anunda 1-2 hafta uzaklastirmakta fayda var.
Kendine gelirse sitede kalir. Saldirganlik ve iftira ve inatcilik devam ederse suresuz ban iyi olur. Kimsenin huzuru bizmasina firsat tanimamak lazim.
Hangi konu olursa olsun, uye olarak bize dusen yorumumuzu yapmaktir. Benim mezar var dedigim yere baskasi yok deyip beni asagilasa durum hos olur mu? Olmaz elbette. Herkes gorusunu adaba uygun yazacak, konu sahibi degerlendirmesini kendisi yapacak. Bize dusenin bu olduguna inaniyorum. Bilgiye tecrubeye dayanmayan yorumlar zaman icinde erir gider zaten.

Bu pazarda 40 yillik kiymetli ustalarimizin yaptigi yorumun tamamen ziddina yorum yapan onlarca uye olmasina ragmen, bir kez dahi karşi soz yazmadilar.

İnsan bilmiyorsa bile bir hususu, bilenlere bakar ve takip eder onlari. Zira insan sozle degil gozle terbiye olur "öğrenir".

Birde bu turdeki siteler chat sitesi degildir.
Olmamalidir da. Usta-cirak iliskisine yakindir diyaloglar. Saygi gosterecegiz sevgi gorecegiz. Allah cc razi olsun sozune buradaki kiymetli ustalarimiz emek veriyorlar. Kimse maasli da calismiyor. Bu ustalarumiz olmasa bu isi nasil ogrenecegiz.? Kiymetlerini bilelim ki bize daha fazla yardimci olacaklari ortami hazirlamis olalim.
Bazi paylasimlara bakiyorum;
Kardasimiz konu acmis, babasinin usagina seslenir gibi seslenmis. En acemi benim. Ben dahi yorum yapmaktan imtina ediyorum, icimden gelmiyor. Bu yuzden hitabet cok onemli, cok kiymetli..
İftira atani
Kufredeni
Hakaret edeni
Asagilayani
Tartismaya devam eden, laf dinlemeyeni, yoneticiye sen kimsin diyeni,
Bence hemen siteden uzaklastirin kardasim. Hic beklemeyin derim.

Üst Alt