Yapıştırılmış Gibi Yerli Kaya Ve Oyma | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Yapıştırılmış Gibi Yerli Kaya Ve Oyma

cassabalee

Kullanıcı
evet bende kırmızılıkları görüyorum

exper_dolunay

Kullanıcı
karanar ustam yorumların için çok teşekkür ederim,ilk fırsatta dediğin uygulamaları yapacağım lakin sırtımı kayaya yasladığım zaman karşı tarafta öyle işaret vs bişey yok çünkü derenin karşı tarafı amma boşluk tespiti yapmadım şayet giriş felan toprakla kapatılmışsa o ayrı tabi,bi bakmak lazım.Kayanın yaşlaşık 10mt yukarısında daha büyük bir kaya var ama dereye yuvarlanmış yerli değil o kayanın bir vasfı olurmu?Saygılar ustam.

exper_dolunay

Kullanıcı
Lacivert24 ustam saygı ve sevgilerimle abi,işaretlediğin bölgede öyle yazı veya kırmızılıkları ben görmedim fotosunu çekerkende gözüme hiç gelmedi çünkü o bahsettiğin yerde arada horasan mı var diye bayağı çalışma yaptım lakin tabiki uyarını dikkate alıp daha ince ince bakacağım dediğiniz gibi yazı olayı varmı diye.Saygılar ustam.

ZİRVE

Kullanıcı
bu tip yerlerde eğer altta oda ve odalar var ise, dikkat odadan bahsediyorum.yanlış anlaşılmasın.akan dere veya kuru dere yatağı var ise girişlerin bir tanesi mutlaka deredendir.yine dikkat 1 tanesi dedim. mutlaka 2 adetttir.en az.tek olmazz.diğer girişlerde onun ters istikametlerinde olur.peki emareleri nelerdir. dere istikametinde kayalık bi alan ise zemine dikkatb edecez.girişi bunlar ele verir.tabiki en iyisi cihaz yardımı.bu tür girişler kiliselerde de aynıdır.kiliswenin ana girişi güneyindedir ve tuzaklıdır.2 nci girişlerde doğu tarafı güneşin doğduğu taraf onlar için makbuldür.

ZİRVE

Kullanıcı
şimdi o kayadan boşluk alamaz isen.sırtını kayaya daya.etrafını şöyle bi gözlemle.doğaya aykırı ne tesbit edeceksin.çöküntü,renkli meyve veren ağaç.yerde taş.dikili taş bazende bu taşa bilenler ayna der.hafif yığıntı.yani daha çok.vs vs.ben işaret falanda aramam.bakıncada anlarım.ama en güzeli cihaz.2 dakikalık iştir boşluk ve tünel işi.mutlaka sende bişeyler farkedeceksin.hem tecrübe olur .

exper_dolunay

Kullanıcı
zirve ustam çok teşekkür ederim yorumların için lakin ustam tam karşısı derenin diğer tarafı karşı taraf ve dediğin gibi bir emare yok ustam kapalı alan karşı tarafı anca arka tarafı arazi ve bazı ustalarım çöküntüler olduğunu farketti bi sende bakarsan yeni rsimler ekliyorum ustam.Saygılarımla.

exper_dolunay

Kullanıcı

exper_dolunay

Kullanıcı
Çok saygıdeğer ustalaraım,Birinci resimde hani arasına horasanmı dökülmüş diye tabir ettiğim ara,2nci resimde sağ tarafındaki aralığın üsten çekimi,sağ tarafı ara vermiş fakat sol tarafa doğru ara kapanıyor ama kanal gibi yeri var,3 ncü resimde kayanın sol tarafı toprağa giren tarafı 4ncü resimde bu ana kayaların(yapışık dediğim) arka tarafı hemen sağ arkasındalar 5nci resimde ise yine üstten çekilmş fotosu eğer yardımcı olacaksa videosuda mevcut ustalarım,Saygı ve sevgilerimle,ALLAH cc yar ve yardımcımız olsun.

Üst Alt