Altına En Yakın Maden Hangisidir

ASİAVCI

Kullanıcı
güzel bilgiler gelyor ustlarım dan emeklerine yüreklerine sağlık. bende bildiğim kadar konuşayım.. civa en ağır metallerden birsidir.. ve forum tutmayan tek metal olrak bilryorum.. civa buharıyla define ye nokda atış yapıldığını bilyorum.. sanrım.. nasıl uygulancağını yazmışdım.. civa atın,ın düşmanıdır.. saldırır... etkileşimi çokdur..... altının kardeşi olrak benim bildiğim saf tunç ,dur..kömür ise ..ersan ustamın dediği gibi çubuklar çekbilrr.. çubuk kulanmıyorum hiç.. bri kaç denmem oldu oldukça iyi çalışdılar bende ...bakır tel olmasına ramen.. sonrada elime almadım... yanmış meş odunları kömürleşmiş çıkyor.. define katmanılarında... bunda nemi en iyi emen odun kömürü olduğu için koyduklarını söyleyen var,,, 2 şık ise tılsım 3 harflileri siyaha hapis ederlermiş.... bu bilgilerin ne kadarı doğru tartışılır.. şimdi ustlarmın dediklerinde kafmın bir tarfına kayıt ediyorum...
BU BELGE ÖNEMLİ TAKİP EDİP DUŞUNCELERİNİ DUYMAK İSTERİM 21 SAYFA YAYINLAYACAĞIM HER AKŞAM 2 SAYFA ATACAĞIM BAKALIM BİLDİKLERİMİZ NE KADAR DOĞRUYMUŞ

wolf_52

Kullanıcı
BU BELGE ÖNEMLİ TAKİP EDİP DUŞUNCELERİNİ DUYMAK İSTERİM 21 SAYFA YAYINLAYACAĞIM HER AKŞAM 2 SAYFA ATACAĞIM BAKALIM BİLDİKLERİMİZ NE KADAR DOĞRUYMUŞ
evet reis bende pür dikat okuyorum.. emeğine sağlık...

ASİAVCI

Kullanıcı

wolf_52

Kullanıcı
emeğine sağlık ustam.. bu akşam ki.. devam niteliğindeki bu shifeler..hala beklediğim yere gelmedi.. bekliyorum.. özelikle civa buharıyla allaklı.. bir tarihi not varmı diyee.....

ersan

Admin
emeğine sağlık ustam.. bu akşam ki.. devam niteliğindeki bu shifeler..hala beklediğim yere gelmedi.. bekliyorum.. özelikle civa buharıyla allaklı.. bir tarihi not varmı diyee.....
,,ustam jiva buharini bilmiyorum ama
,,jiva celi,,deye bir metal var bak birde onlan dene tepkiler hepten bambaska altinda .

wolf_52

Kullanıcı
evet civa buharından bahsediyor fuzyon halini.. altınla olan ilşgisi ,ni beklyorum asıl... tepkimesinin detaylarını umarım bunlada alkalı bir kaç not vardır ustam...DİP NOT: ALTININ TEK DÜŞMANI CİVA DIR DİYE BİR DUYMUM VAR...

wolf_52

Kullanıcı
ustam almanyadan gelen kaiteli civa var elimde 5 sendir çam şişede saklıyorum... normal bildiğmiz gümüş piyasda bulunan cins.. ama alman malı olduğu için daha kaliteli olduğnu düşnyorum... bazen düşnyorum civa buharı elde edip.. bir vanusa toplaycağım direk.ve bunda 6 lık bakır fıren rekorundan yapma çubuğa ponpalayacağım... sağ daki çubuğa soldakine ise gitmesini istmediğim madeleri ekleyceğim betonitde buna dahil... çubukçu ustlarıma duyrulur fikirleri almak isterim.... bu konuda ve sen ne düşnürsun ustaa... bu fikrimee...???