Bu Nedir Ustalarım ?kaplumbağa, kertenkele, kurbağa... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Nedir Ustalarım ?kaplumbağa, kertenkele, kurbağa...

wolf_52

Kullanıcı
işretlediğim ve yön verdiğim nokda dır giriş.. lakin zor ve derindir. 7mt göze almak icap eder.. 1.5 mt den pişmiş kerpiçler çıkmaya başlayacakdır.. mühürdür.. kat kat çıkar... çok daha güzel nokdası var buranın......... burdan daha değerli....:)

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
işretlediğim ve yön verdiğim nokda dır giriş.. lakin zor ve derindir. 7mt göze almak icap eder.. 1.5 mt den pişmiş kerpiçler çıkmaya başlayacakdır.. mühürdür.. kat kat çıkar... çok daha güzel nokdası var buranın......... burdan daha değerli....:)
Ustam burdan daha değerli yerini de söyleseniz.Söz eğer bişey yakalarSam 3 de 1 senin :))

wolf_52

Kullanıcı
eyvallah gönlü zengin kardeşim.. lakin öyle bir derdim yok gayemde yok..lakin rabbim nasip ederse sana benim payımı kimsesizler yurduna ve kuran kursuna bağışla... ama haber et biizm burdada ihtiyacı olan yerlerde var... bir mikdarda burdakilere... hadi bakalım inşallah muhafak olursun... neyse mezarlığı arkamıza aldık solmuzda dere.. önümüze doğru akıyor arada düzlük varr bu düzlükde parelel biz çizgi gibi düşn bu çizgide 4 tane yerli ana kaya varmı 2 si bir sırada 2 side üstünde.. ve bu kayların 20 metre ilersinde tepcik varmı yada ağaç yaşlı varmı varsa cinsi ne ve daha ilerisi de aşağı doğru dere geçyormu... ve bu 4 parelel dizli taşda güneye bakn kısmında kuyu işreti varmı batırılmış kuyu toprağın altında çıkması gerek bunun.. işreti bul kafi... birde bu mezarlığa gelen patika yol 2 ye ayrılması gerek çok eski rumlardan kalma bir yoldur... soldaki yol mezarlığa gidiyor sanrım... bu yol ayrımnda çatlına yakın ne var farklı bir kaya çeşmme ağaç?? bunları iyi araşdır....

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustam mezarlığı rakamı verdim aşağısı 15 mt tatlı bi rampa benim resim deki son taş burda sonra 200 mt düzlük bu duzlukte yine mezarlar cikmis burada Tepecik denir mi denmez mi bilmiyorum.düzlükten 5 mt falan yüksek kodu. tepemsi bi yer var.buralarda küçük sabit taşlar var birinde bi delik var hayvan ipi bağlama yeri gibi tencere kulpu gibi aynı taşta yan yüzeyde küçük bi oyma 3 santim üstünde bi çizik var.sonra aşağıya doğru bayağı dik rampa 500 mt takriben burda birbirine yakın tümülüsü andiran 2 tepe var sonra eğimli arazi takriben 500 mt düzlük yine buralarda mezarlar çıkmış içi beyaz kul gibi bişey dolu küçük küp çıkmış aynı zaman da burasi kilisenin batısında arada dere var 300 mt takriben tamamen tümülüs gibi iki derenin arasında kalıyor. Kilisenin olduğu tape üstü düz kuzey ve kuzeydoğu tarafı sarp uçurum kuzey yamaçlarında 5-6 tane dikili taşlar var .kuzeye inip çıktıktan sonra biraz alcak sivri yine iki dere arasında tepe var.tabi şu anda yönümüz kuzey kiliseden kuzeye döndük.

wolf_52

Kullanıcı
güzel yer ler söylediklerin belliki arşdırma yapmışsın ufak çaplı detaylar kalmışş arşdırmadığın.. onlarıda berber tamalarız inşalah.. şimdi senin konnumun bu sistemin tam olrak... anladığım kadar köye girerken 2 ye ayrılan yolun solundan gidersek senin burdaki mezarlığa ulaşıyoruz ve senin mekanda oarsı anladığım kadar doğrumu..???

wolf_52

Kullanıcı
bu siizn köyde çaput bağlanan dilek ağacı nerde dede mezarı nersinde kalaıyorr... ve ayazma çeşmeler yada yaşlı ağaçlar 3 leme yapcak şeklde olmalı çeşmeler batrılmışda olbillir.. ve 3 gen gelen mezarlık ve ya tarla varmı????bunlarında olması gerek...

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Evet solda kalıyor. 2 tane dede var köy doğuya bakan yamaçta takriben 400 metre yukarısında dede dedikleri bir yer var yiğit var ağaç yok burda. Sonra bi önceki mesajımda bahsettigim köyün 2 km altındaki kilisenin Güneydoğusinda bir kademe yüksek tepede dede var.2 meşe1 ardıç var üçleme yapan ama dibi 2-3 sene önce kazilmiş bişey çıktı mı bilmiyorum. Capit bağlanan bi ağaç yok.ha bide köye yakın bi yerde çok eski bi meşe var dibinde yığma var dibinde daha onceden burda simetrik 4 tane varmış biride bunların güneyinde 20 mt uzakta bunların kalınlığını 3 kişi kucaklayamazmiş şu an bitane var. Buraşı boş değil biliyorum ama burda çalışma yapmak imkansız

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Çeşme kalıntısı yok ama daha önce kanalına rastlanmiş yerini biliyorum buna yakın 3 tane Karadut ağacı var bunlar üçleme yapiyor bunların dibinde de yığma var burasi da benim kaplumbağanin 60 mt güneyi bu Çeşmemin 50 mt güneyinde yine bahsettigim 5 meşe var. Sonra köy bildiğim kadaryıla eski yol güzergahı böyle

tuşba

Kullanıcı
bu ilk taşın resmi
bu doğuya doğru ikinci taş
bu üçün cütaşın resimleri
buda en önemli olduğunu düşündüğüm taş
bu resimlerde kar koydum o kanala
ustam resimler ayrı güzel bahçen ayrı güzel maşallah üzüm asmaları baya eski gibi fıstık ağaçlarıda cabası :) artık yazın fıstık yemeye davet edersin :) ustam :):) şaka bi yana ustalarımın yorumlarına katılıyorum zemin altı mezar odaları görünüyor hayırlara vesile olsun ustam yer senin olunca rahat olursun çok iyi :)

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustam buranin yazın çektiğim resimleri çok güzeldi bi ara onları ve çevre fotolarıni ekleyecem.Napolyon kirazı var ihracatlik üzüm kayisi var. gelin hepsinden yeriz.yer benimde ağaçlara zarar vermek istemiyorum. Bakalım hayırlısı.

Üst Alt