Bu Nedir Ustalarım ?kaplumbağa, kertenkele, kurbağa... | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Nedir Ustalarım ?kaplumbağa, kertenkele, kurbağa...

guido

Kullanıcı
sembol isaret bir tarafa mübarek hayvanat bahcesi:D....konuyu acan kardes kusura bakma ama bu benim görüsüm :bosuna ümit bosuna umut bosuna emek sarf etme burada birsey yok,buda benim görüsüm !

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
sembol isaret bir tarafa mübarek hayvanat bahcesi:D....konuyu acan kardes kusura bakma ama bu benim görüsüm :bosuna ümit bosuna umut bosuna emek sarf etme burada birsey yok,buda benim görüsüm !
görüşüne saygım sonsuz ama hayvanat bahçesi benzetmesi yapmışsın konu da hayvana benzetile bir tane taş var bu saydığım hayvanlardan hangisine benzediğini tam anlayamadım deneyimli ustaların fikrini almak istedim. Evet belkide haklisin Bostur Burası...forumların amacıda bilgi ve fikir alışverişidir saygilar...

ertug

Kullanıcı
400 mt yukarıda 2 tane varmış.dede 40 mt arayla ama burasinin dini bi yönü var gibi gerçek dede de olabilir. rüyasında görenler falan var geceler isik yandigini gorenler var burda mezarlarda var. Iki tane ulu meşe var.diğer koyun altında 2 meşe bi ardiçin olduğu dedenin batısında var dik kaya etrafı kayalık bu dik olan kaya 6 mt yuksekliği 3 mt capi dikkat çekici ve deve başina benziyor onu da atacagim foruma telden girdiğim için atmak zor oluyor Pc yok.köyün altında dedenin doğusunda asagida dere var buralarda yerleşim yeri kalıntıları varmış değirmen varmış ve yeni duydum orda tavuk mu bi kabartma varmış.onu hafta sonu incelemeye gideceğim.dedelerin isimleri yok. Koyun yukarısı iki tane var biride aşağısında köy arada kalıyor.aralarında 300 mt rakım 2 km mesafe var buralarda ki ulu ağaçların hiçbirine çivi varmı diye bakmadım.kara dutlarda muhtemelen çivi artık yoktur arasıra genclecmeleri için buduyorlar.usta bildiğin kolay bişey varsa onu söyle söyle iki metreyi geçmeyen :))) büyükleri beni aşar.
yalnız efe kardeşim sen dedelere yönel üçleme ve iki yakın bır uzak ağaçların çeşmelerin çeşme yakınlarındaki meyva ağaçlarının ekşi olacak üçgen bahçelerin yakından uzaktan fotolarını detaylı diplerindeki taşları resimle paralar 2metreyi geçmez saygılar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
efendi bir kardeşimizsin,yakın olsan gelirim. ya boşluk tespitinde bir noksanlık var yada nerelere bakman gerektiğini kestiremiyorsun. o kayaların mezar odası vermemesi imkansız. olmazsa yakın çevrenden birinden yardım almayı deneyebilirsin.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
yalnız efe kardeşim sen dedelere yönel üçleme ve iki yakın bır uzak ağaçların çeşmelerin çeşme yakınlarındaki meyva ağaçlarının ekşi olacak üçgen bahçelerin yakından uzaktan fotolarını detaylı diplerindeki taşları resimle paralar 2metreyi geçmez saygılar
Ustam güzel üçlemeler var ama bunlar için geç kaldım. Oralar hep kazilmiş yine resim atacağım.ama kıyıda köşe de kaldıysa gezeceğim ustam resimleri paylaşırım. Ustam Sağol yorumun için...açtığım açacağım konularıma yorumlarını beklerim.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
efendi bir kardeşimizsin,yakın olsan gelirim. ya boşluk tespitinde bir noksanlık var yada nerelere bakman gerektiğini kestiremiyorsun. o kayaların mezar odası vermemesi imkansız. olmazsa yakın çevrenden birinden yardım almayı deneyebilirsin.
Ustam son yorularımdan birine yazdım ben biraz detayli test ettim.eğer yanilmiyorsam. Tünelli mezar odası verdi.Çubuklar konusunda kendime guvenmiyorum.Ama yüzde bir ihtimalde olsa bu doğrultuda calismaya başlayacağım nasip te varsa olur. Ben konyadayim sizi gormesemde sizi abim gibi sevdim forumda bilgi ve tecrübelerinden en çok istifade ettiğim insansın.musait olunca bir hafta hatta bi haftasonu gelirsen başım gözüm ustune hem tanımak isterim.hem bölgede gezdirmek istediğim güzel yerler var.hersey bana ait abi. çevremde bu işlerden anlayan yok.

Son düzenleme:

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
selamün aleyküm ustalarım, konuyu güncelledim tekrar göz atarsanız sevinirim.bu resim doğudan yerimin uzak fotosu 5000 metre kare alan içerisinde başka boyle meyilli taşlı yer yok...resim doğu istikametten batıya. bu iki set, duvar arası benim

burası yerin içi yukarı taşlı yer ve sürülmüş yer yukarı da ağaçlar çabuk kuruyor muhtemelen aşağılara kök atamadığı için.bir sonraki resimde dikkatli bakılırsa haç var sanımırım.burası yerdeki duvar gibi duran en büyük taşın kuzeyi
kalp gibi duran yerin soluna doğru bakın
bir sonraki resim kuzeyden çekildi kanalın yanın da sol yan yüzeyde oyma bu karede görünmüyor
a
kbir sonraki resimde yığma ile ağacın arasındaki taşın yakın fotolarını da atacam o taş bana değerli veriyor sebebini bilmiyorum mineralli taş değil galiba aynı taşlardan çok var diğerlerinde tık yok.resim kuzey güney istikametinde

bir sonraki fotoyu batıdan çektim.resim de büyük taşın sağındaki göz gibi duran oyma taşın batı tarafında. oymanın içinde delik var ve o deliğe 4 cm falan bir kanal var yakın fotolarını atacağım.bir sonraki resimde hemen yakın planda duran taş değerli veren. aşağı ya doğru meyilli duruyor.büyük

bir sonraki fotoda taş bana değerli çekim veriyor dediğim taş.

o göz gibi olan oyma bu taşa bakıyor.
resim.defineforumu.com
[/IMG]
daha önceleri şehirde ikamet ettiğim için. bahçe bakımsızdı.biraz emek çekeyim dedim. bir sonraki fotoda taşın dibinden kendiliğinden biten cevizi kaldırıp başka bir yere dikeyim dedim. iki taşın arasına sıkıştırılmış gibi bi taş.çıktı.

bir sonraki resimde yukarı doğru sarı olan 4. taştan itibaren oda gibi boşluk aldım . bahçeyi sürmekte zorlandığım için öndeki üç taşı söktüm. sanki elle sıralanmış gibiydi acaba yukarı yön mü veriyor.

bir sonraki taşlar gözün baktığı taşlar.

bir sonraki sarı taş girişin üzerine konumlandırılmış bir nevi kroki hissi uyandırdı bende o taştan yukarıya doğru olan yer boşluk aldığım yer.

bir sonraki resimde tersten batı doğu yönünde

sonraki fotoda taş kesim izleri var.

hemen bu taşın önünden bir taş söktüm.buradan

kalp gibi bir tarafında yanlardan iki oyuk var diğer tarafında ortadan bir tane

diğer resimlerde bahçeden muhtelif taşlar erafta çıkan taşlar sanki toprağa çakılmış gibi çıkıyor. diğer komşularda aynı şeyi söylüyör. sanırım nekropol alan ama benim kendi yerim de hiç toprak mezar denk gelmedi yıllardır.

diğer fotolarda bahçemdeki diğer taşlar

ustalarım yardımlarınız için şimdiden sağolun varolun.Hakkınızı helal edin. Allaha emanet olun...

Son düzenleme:

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
göremeyen olursa diye haç olan fotoya efekt yaptım.

Üst Alt