Bu Nedir Ustalarım ?kaplumbağa, kertenkele, kurbağa... | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Nedir Ustalarım ?kaplumbağa, kertenkele, kurbağa...

wolf_52

Kullanıcı
Evet solda kalıyor. 2 tane dede var köy doğuya bakan yamaçta takriben 400 metre yukarısında dede dedikleri bir yer var yiğit var ağaç yok burda. Sonra bi önceki mesajımda bahsettigim köyün 2 km altındaki kilisenin Güneydoğusinda bir kademe yüksek tepede dede var.2 meşe1 ardıç var üçleme yapan ama dibi 2-3 sene önce kazilmiş bişey çıktı mı bilmiyorum. Capit bağlanan bi ağaç yok.ha bide köye yakın bi yerde çok eski bi meşe var dibinde yığma var dibinde daha onceden burda simetrik 4 tane varmış biride bunların güneyinde 20 mt uzakta bunların kalınlığını 3 kişi kucaklayamazmiş şu an bitane var. Buraşı boş değil biliyorum ama burda çalışma yapmak imkansız
400 mt yukardaki dede ve yığmaları güzel güneydeki yığma dahda güzeldir... çeşmelerin oluklarıvarsa kendilleride vardır batırılmışlardır bunlar.. bu ağaçların hangisinde çivi veye mıh var... araşdıra bilrmisin..

wolf_52

Kullanıcı
birde bu dedelerin orda 30 adım güneyi veyahutda güney batısında sarıya andıran kayalık varmı... vee çok eski kuru duvar varmı... fotraflarsan güzel olcak bri şeme çiz yönleriyle beraber ve fotraflandır... ustlarım da yardımcı olcaklardır 1 yerde para olmaz bu sistemde ... belirleyelim yerlerini... sen nerde iş yapbilrsin ona göre yönlendirelim diye düşnyorum kardeş..

wolf_52

Kullanıcı
kardeş bir de bu dedelerin lakaplarını öğren hangi dede diye hitap ediyorlar bunlara...

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
400 mt yukarıda 2 tane varmış.dede 40 mt arayla ama burasinin dini bi yönü var gibi gerçek dede de olabilir. rüyasında görenler falan var geceler isik yandigini gorenler var burda mezarlarda var. Iki tane ulu meşe var.diğer koyun altında 2 meşe bi ardiçin olduğu dedenin batısında var dik kaya etrafı kayalık bu dik olan kaya 6 mt yuksekliği 3 mt capi dikkat çekici ve deve başina benziyor onu da atacagim foruma telden girdiğim için atmak zor oluyor Pc yok.köyün altında dedenin doğusunda asagida dere var buralarda yerleşim yeri kalıntıları varmış değirmen varmış ve yeni duydum orda tavuk mu bi kabartma varmış.onu hafta sonu incelemeye gideceğim.dedelerin isimleri yok. Koyun yukarısı iki tane var biride aşağısında köy arada kalıyor.aralarında 300 mt rakım 2 km mesafe var buralarda ki ulu ağaçların hiçbirine çivi varmı diye bakmadım.kara dutlarda muhtemelen çivi artık yoktur arasıra genclecmeleri için buduyorlar.usta bildiğin kolay bişey varsa onu söyle söyle iki metreyi geçmeyen :))) büyükleri beni aşar.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Evet usta buralar öyle detaylı incelemek lazım işten anlayan bir arkadaş lazım çözülecek o kadar yer varki bide şu Bağdat yada Bağdat yolu olayını anlamıyorum.burası nedir ? neresidir ? yolu nerden gider ? Dedenin tek olanına kızıldede diyorlarmış.

Son düzenleme:

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Ustalarım sanırım son 23 resimde taşın yukarı ortasında ters omega gibi kazan kuplu gibi ve sağ ucunun yanında murçtan hafif büyük bi şekil var ve onun sağyanında dikdörtgen

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
ustalarım belki gözden kaçmıştir diyerek çizimleri bunları attım son 23 resimden bu yana falan aynı taş. Bugünkü aldığım tepkiye göre çizdiğim taşın sağında bi taş daha var ondan biraz küçük o maviyle yere çizdiğim yerden başlayıp yukarıya doğru 4 mt tünel gibi ve sonrasında oda gibi boşluk aldım. Yanlız değerli testi yaptığımda oda da değerliyi veriyor gibi. aynı tepkiyi bu taşın sağına doğru (taşın kendisine) veriyor bu taş mineralli bi taş değil sanırım.

fatih7979

Kullanıcı
valla ben buralarda hıc bır ıscılık goremedım fakat komana nın gosterdıgı resımdekı mucurlu yerde bosluk bakılabılır

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Abi şimdi attığım son dört resimde o yılan gibi çizdiğim oyma, yanındaki yumurta büyüklüğündeki oyma, ve bunların solundaki çatı gibi taşlama kesinlikle doğal değil üzerinde çizim olmayan resimlerden son 20 sine tekrar bakabilir misin ustam sana zahmet...(buraya her gittiğim de uygun açıyı yakalayacağım ve tel le çektim o yüzden net değil)

Son düzenleme:

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
ustalarim günceldir bi bakmanız mümkün mü...

Üst Alt