Kabartma keçi figürü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: Kabartma keçi figürü.

bu arada kurt gerçekten var bakış açısını yakalarsanız .
Bu arada halkalı şahin kaya da çevrede var bir arkadaş resimlerini paylaşmıştı ama şu anda arşivimde bulamadım düz bir arazide şahin şeklinde düzenlenmiş kaya ve gögsünde yuvarlak daire şeklinde bir kalkan gibi kabartma olarak yapılmıştı...
yer her zaman iddaa ediyorum olay güney marmara inegöl bursa kütahya sakarya nehrine bolu sınırına balıkesir sınırı na kadar trakya bölgelerinde wolçan hüküm sürmüş...

Baska bır bolgede,burya yakın dıyelım,kaya uzerınde net bır sahın gordum,kayanın kendısı işlenerek sahın yapılmıştı,şahının oldugu kayada colak papaz-papazın sag gohsunde daire ıcınde ıstavroz,papazın pelerını-papazın sag yanagında ucgen işareti vurulmuş,orayla suan ılgılenemıyorum-burası sakarya-bursa sınıralrı arasındadır,benım butun bolgelerım bu sınırlardadır.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

o kaya üzerinde boya kullanılmış alanlar da varmış zamanında
Dıkkat ettıysen hıc murc ızı yok nedenı kayaların cogu harcla sekıllendırılmıs oyma degıl,renk farklılıkları harctan kaynaklanıyor.

Sarpedon

Kullanıcı

hakikaten konu ilginc olmaya basladi. simdi resimler geldikce isaretler belirli bir sekilde stalar ve arkadaslar taraindan cizilip desifre edildikce farkli bir hava aliyor resimler.
tamam ben sabredecem bu konuda emin olun. ben konuyada negatif yaklasmiyorum, acaba brdan ogrenebileegim bir sey varmi diye olaya yaklasiyorum.

simdi bu kus kaya karsidan hakkaten bir kusa benziyor. ellemi yapilmis bu kaya? yoksa doganin bir siluet oyunumu.
cevredeki kayalar islenmis, yani bir gizemlilik var.

bu mistik ve gizemli cevre gercekten wolcan denen su eskiyanin dolandigi yerlermi acaba.
yoksa bir sehir efsanesinden yola cikarak bizim kendi kendimizi inandirdigimiz masalsi bir hikayemi.

ben sahsen cantar usta ile marcus un bu konuda bilgilerini sorgulamak anlaminda sorgulamiyorum.
bir definecinin bence en saglam yonu arastimaci ve teorik olarakta birikimli olmasi gerektigine inananlardanim.

insallah dediklerim yanlis anlasilmaz.

yoksa paylasimlariniza deger verdigimi bilmenizi isterim
kolay gelsin

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

kimine göre kartal,, kimine göre şahin,, bendekine de kartal deselerde ben kargaya daha çok benzetiyorum. bölgesi marmara değildir ! iç anadoludur. bozkurt'a yakın, bunu iyi bilir.

göğsüne dikkat ederseniz sanırım bellidir. resmin çok yakın olanı yok ama yine de bellidir. sol tarafına doğrudur. bu gördüğünüz kayanın kendi medeniyet işidir. üzerinde bir kaç ufak tefek oynama yapılıp üzerinde ekleme işaretlemeler bulunmaktadır. göğsünün altına dikkat ile bakarsanız silueti de bellidir.

konuyu çok dağıtmadan görsel anlamda merakları gidereceğini düşündüğümden ekledim. saygılar.

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

figürler sadece belirli açıdan görülecek şekilde düzenlenir..Islatılınca görüleni güneş ışığının belirli saatlerde görüneni gibi burasıda böyle bir yer....

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Haklısın cantar usta,burada bahsettıgın gızlı işaret ve sifreler var bunlar sadece o acıdan baktıgında belırlı saat gorulur,bazıları yılın degısık aylarında olabılır,sekıl verılmış kayaların golgelerıne dıkkat etmek lazım ,pekı bunlar hedefı veririmi?yoksa hepsi şaşırtmamıdır.inceleyip hep beraber karar verelim.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Karşıda gordugumuz kuş kayanın yakın resmı,U2 yazıyor sence bır anlamı olabılırmı?

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Sarpedon ustat,sence boyle bır yerın işçiliği ve kayaları kalıtesızmıdır,altta gordugun yuz gozlerı kapatılmış,bır karıs ustunde dıger kucuk yuze bır bak,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...