Kabartma keçi figürü. | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Kabartma keçi figürü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: Kabartma keçi figürü.

3.sayfaya cantar yerını işaretlemış ordan bakabılırsınız,2.sayfada orj.resmınde tekrar bakın,şunuda eklıyım goremeyene bişe yok bu alemde bakmasını degıl gormeyı ogrenmek lazım saygılarımla.

KANAS_USTA

Admin

değerli üyemiz,
o işaretin keci olması ıcın bas kısmında gorulen tek oymanın tek para yuvası olması gerekırdır ebat olarak tek paraya uygun olsada boynuz yapısı bununbir keçiden ziyade karaca oldugunu soyluyor, kecının boynuzu buyudukce tam bır daıre cızer kaldıkı bahsettiğin balık ve kurdu her ne kadar gormesekte, balıgın ve kurdun orada olduguna dair altına ımza atarım olmazsa olmaz, halıyle bu ısaretlerınde ıttıfakıyla o bır karacadır oncelıkle bunu duzeltelım.
bahsı gecen ısaretlerın senaryoda yer almasının asıl temelı kayanın ıkı horgucten meydana gelmesıdır bu sebeble o ısaretler oradadır şifredir.

paranda var mezarında var sen yerlerını bılıyorsun.
ALLAH gonlune gore versın kal saglıcakla.

Sarpedon

Kullanıcı

abi valla ben iki uc gundur bu resimleri takip ediyom, karacanin disinda ben baska bir sey goremedim, arkadaslar resimlerin uzerlerinden gecerek belli seyleri ortaya cikarmislar, tamam kayada horguc gibi bir sey var deveye benzetiliyor,

ama ben sahsen tatmin olamadim yani, cantar ustaya katiliyorum, isaret karaca bende b kanidayim.
diger seyleri goremedim,
acaba kayanin yapisindan dolayimi bu isaretler zamanla deforme olmus.

cok onemli bir yer icin, bu tur kayalarin nokta isareti olarak alinmasida bana biraz abes geldi.
bazalt ve mermerden olan kayalara adamlar yapiyorlarki bin yillarca dayaniyor.
ama marcus arkadas su konuda forumu bilgilendirmelisin cunk bayagi bi uye bu konuya ilgi duydu, bende duyuyorum tabi :)

burayi bu kadar onemli kilan, bu isratetlerin kimi nereye goturecegi konusunda umarim bizi bilgilendirirsin.
dediniz ya bakmasini bilmek lazim,
gormeyen ler icin insallah biraz bilgi verirsin, nasil bakmaliyiz ve nelere

cantar

Vip Üye

karatepe değilde kuş kayası şahin kayası kartal kaya desek daha uygun olur diyorum ve arkadaşımız güney marmara ya yakın diyor o zaman wolçal çan efsanesinin önemli başlangıç noktalarına ulaşmış oluyor .. oluyoruz bence ...

cantar

Vip Üye

bu arada kurt gerçekten var bakış açısını yakalarsanız .
Bu arada halkalı şahin kaya da çevrede var bir arkadaş resimlerini paylaşmıştı ama şu anda arşivimde bulamadım düz bir arazide şahin şeklinde düzenlenmiş kaya ve gögsünde yuvarlak daire şeklinde bir kalkan gibi kabartma olarak yapılmıştı...
yer her zaman iddaa ediyorum olay güney marmara inegöl bursa kütahya sakarya nehrine bolu sınırına balıkesir sınırı na kadar trakya bölgelerinde wolçan hüküm sürmüş...

cantar

Vip Üye

o kaya üzerinde boya kullanılmış alanlar da varmış zamanında

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

değerli üyemiz,
o işaretin keci olması ıcın bas kısmında gorulen tek oymanın tek para yuvası olması gerekırdır ebat olarak tek paraya uygun olsada boynuz yapısı bununbir keçiden ziyade karaca oldugunu soyluyor, kecının boynuzu buyudukce tam bır daıre cızer kaldıkı bahsettiğin balık ve kurdu her ne kadar gormesekte, balıgın ve kurdun orada olduguna dair altına ımza atarım olmazsa olmaz, halıyle bu ısaretlerınde ıttıfakıyla o bır karacadır oncelıkle bunu duzeltelım.
bahsı gecen ısaretlerın senaryoda yer almasının asıl temelı kayanın ıkı horgucten meydana gelmesıdır bu sebeble o ısaretler oradadır şifredir.

paranda var mezarında var sen yerlerını bılıyorsun.
ALLAH gonlune gore versın kal saglıcakla.

Kuyruk ve boynuz yapısına bakarsan keciye benzıyor,haklıda olabılırsın bazı resımlerde karacaya daha cok benzıyor,farklı resımlerı var onları ınceleyelım,altındakı kabartma balık bıraz deforme olmus o yuzden ıyı cıkmamıs ama ben olduguna emınım,cunkı aynı bakıl 20mt dogusunda baska kayada yıne var,neyın nerde oldugunu az cok kendımce bılıyorum Allah razı olsun.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

abi valla ben iki uc gundur bu resimleri takip ediyom, karacanin disinda ben baska bir sey goremedim, arkadaslar resimlerin uzerlerinden gecerek belli seyleri ortaya cikarmislar, tamam kayada horguc gibi bir sey var deveye benzetiliyor,

ama ben sahsen tatmin olamadim yani, cantar ustaya katiliyorum, isaret karaca bende b kanidayim.
diger seyleri goremedim,
acaba kayanin yapisindan dolayimi bu isaretler zamanla deforme olmus.

cok onemli bir yer icin, bu tur kayalarin nokta isareti olarak alinmasida bana biraz abes geldi.
bazalt ve mermerden olan kayalara adamlar yapiyorlarki bin yillarca dayaniyor.
ama marcus arkadas su konuda forumu bilgilendirmelisin cunk bayagi bi uye bu konuya ilgi duydu, bende duyuyorum tabi :)

burayi bu kadar onemli kilan, bu isratetlerin kimi nereye goturecegi konusunda umarim bizi bilgilendirirsin.
dediniz ya bakmasini bilmek lazim,
gormeyen ler icin insallah biraz bilgi verirsin, nasil bakmaliyiz ve nelere
Sıze bu kaya yapısı neden abes geldı anlayamadım,kaya yapısı oyle kırılgan dokulen bır kaya degıl,gayet saglam ve işaretlerı işlemek için cok idel bır yapısı var,işaretlerı vurmak ıcın orada mermermı aramaları lazım ,kaya yapısı yıllar ıcınde cabuk asınan kalıtesız yada cok sert kırılgan degıl bence bu adamlar işlerinde uzmanlar onlara takılmamak lazım,ayrıca nokta burası olmalıkı krokı ona gore otursun,medenıyet ve eskıya aynı yerdeler buna gore yorumla,işaretlerın sonucu kımı nereye goturur sonuc nedır tabıykı bunları acıcıaz ve konusucaz bıraz sabretmek lazım,yalnız bakma ve gorme konusunda yardımcı olamam bunalr bana gore cok net işaretler,hedefe yaklastıkca gızlı ve tek acıdan gorulen ufak işaretlerı gormek esas mesele burda,fakat uzulerek soyluyorum bunları goremezenız onları hıc yakalayamazsınız,forumda gordugunuz gıbı sızın gormedıklerınızı dıger arkadaslar anında fark edıyor bakış acısını yakalarsan hepsını net gorebılırsın,o kaya ayrıca devedır daha net resmını atıcam yazdıkalrımda şaıbe olmaz.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

karatepe değilde kuş kayası şahin kayası kartal kaya desek daha uygun olur diyorum ve arkadaşımız güney marmara ya yakın diyor o zaman wolçal çan efsanesinin önemli başlangıç noktalarına ulaşmış oluyor .. oluyoruz bence ...

Usta,kuş kayası veya karga kaya-oyle bır işlemişlerki başka acılardan farklı goruyorsun,istersen baska resımlerı var yollarım-bıraz acıklamak gerekırse kuzey acıdan kurbagaya benzıyor ve kecının oldugu tepeye bakıyor,dogudan baktıgında krala benzer bır adam net goruluyor yıne aynı tepeye bakıyor,baska bır acıdan uzerınde bır karga yada kus var 2 oymayı ayaklarının altına almıs bır noktaya bakıyor ve arkasında sansara benzer bır hayvan o baska noktayı izliyor,burda bır konuya degınmemeız lazım,bazı forum uyulerı ve arkadaslar ben okuyorum dıyorlarkı,kayanın bır kenarına yada yuzune işaret vurulmus yada hayvan ınsan yuzu ışlenmış olsun,bakıyorum yorumlara on kısmından baktıgında yada dıger yan yuzden baktıgında da aynı suıletı gormen lazım dıyorlar bu tatamen yanlıştır,işaret her acıdan kesınlıkle gorulmez gorulmuk zorundada degıldır bunu duzeltelım,aynı kayayı adam 4 acıdan farklı sekıller verır ve baska seylere benzetır bu normaldır kafan karısır bunun orneklerını resımlı yayınlıycam Allahın ıznıyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...