'' tepe tepe tebessüm '' | Sayfa 13 | Define işaretleri ve anlamları

'' tepe tepe tebessüm ''

FENERLi

Vip Üye
Cevap: '' tepe tepe tebessüm ''

Hidayet ölünce cennetin kapısında kuyruğa girer. Hemen önünde bekleyen adam pederdir. Kapıda bir melek beklemektedir. Melek pedere sorar: Hiç günahın var mı Peder? Peder; Aziz melek ben rahiptim. Tüm hayatım boyunca hep tanrıma dua ettim. Karıma ve çocuklarıma sadık kaldım. İnsanlara ve hayvanlara hep yardım ettim. Melek; Çok iyi, bunları zaten biliyorduk. Al sana cennetin gümüş anahtarı der. Ve sonra Hidayet'e döner. Senin hiç günahın var mı? Hidayet; Ben de her zaman hayvanlara ve insanlara iyilik yapardım. Tanrıya dua etmedim açıkçası, İnancım da zayıftı ve bir günahım vardı. Çok sert ve hızlı otobüs kullanırdım. Melek; Hidayet'e döner ve bunu! da biliyoruz. Çok iyi al sana cennetin altın anahtarı, der.. Peder bu Olaya çok sinirlenir: Ben Hayatımı tanrıya adadım siz de gidip bu adamı cennette benden üstün tutuyorsunuz, bu haksızlık değil mi?! Melek; gülerek: Koçum sen vaaz verirken herkes uyuyordu ama Hidayet otobüs kullanırken herkes dua ediyordu...

Ne kadar çalkaya sana benziyor,aynı fabrika gibi:D:D:D

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

HARBİCİ Yine yaptın yapacağını ilham kaynağım oldun yineee...

Hafif çiseleyen yağmur tamamen dökülmüş saçlarından yoksun deride trampet çalmaya başlamıştı adımlarını sıklaştırıp bir an önce ıslanmadan varması gerekiyordu çünkü değiştirebilecek yedek giysi yoktu dükkanında.. tam köşeyi döndü, şükür gelebildim diyecekti ki.. şükür cümlesini bir türlü telaffuz edemiyordu, dükkanın önündeki ıhlamur ağacına dayanmış, gözleri yuvalarından fırlayacakmış gibi vitrindeki altınlara bakan bu hilkat garibesi adamı görünce dükkanı açmaktan vazgeçti.. çekingen bir edayla kimsin sen diye kekeledi.. adam hırıltılı ses tonuyla, gözlerini kuyumcuya çevirip, ben tevfik usta!... dedi.. kuyumcuya kendini delip geçen bu bakışlar bir adım geri çekilmesine neden olmuştu, bütün cesaretini toplayıp ikinci soruyu yöneltti.. sayın tevfik bey! burada ne yapıyorsunuz, size yardımcı olmak isterdim efendim,, tevfik usta yardıma ihtiyacım yok, sadece düşünüyordum.. kuyumcu sizi böyle derin düşüncelere sevk eden problemin def edilmesinde katkım olursa, acizane kendimi mutlu addederim dedi.. tevfik usta biliyormusun bu şakül konusu kafamı çok kurcalıyor.!... kuyumcu efendim nasıl anlamadım kahkülmü..tevfik usta devam eder, her kafadan bir ses çıkıyo herkes malın yerini şöyle yaparsan daha iyi bulursun diyor amma.. ben malı nasıl bulacağımı çok iyi biliyorum .. hemde çook... kuyumcunun kalbi davulu tokmağı eline almış, atabarına başlamıştı bile.. kafasında trampet çalan yağmurun sesini artık tamamen duymaz olmuştu... tevfik usta devam etti sonunda buldum, kuyumcuların gözleri mala baka baka alışkındır diyorumki kuyumcu gözünden bir şakül yapsak kilometrelerce uzakta bile olsa yerin yeddi kat dibindede olsa malı kaçırmaz... nasıl ama fikrim!!..? diyerek kuyumcuya doğru gözlerini çevirdi ama kuyumcu çoktan sırra kadem basmıştı...

ah abicim. :) şakülü sen benden daha iyi bilirsin. sor bakalım şakülüne,,,
harbici ne zaman ve nerede parayı bulacak? benim yanıma ne zaman ziyarete gelecek? bende harbiciye ne zaman özel bir kebap yaptırıp ısmarlayacağım? diye şakülüne bir sorarmısın ? koptum koptum

Son düzenleme:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

sevgili dostum ayıptır söylemesi sordum sormasınada :D dağlardan taşlardan ses geldide bizim şakül den ses gelmedi :( galiba şakül seni tanımıyor veya tanıtamadım ana adı baba adı senin kızlık soy adın gibi :confused: neyse benim ufaklık başıma tebelleş oldu baba şaküle ne soruyorsun gidip gelip soruyor yaw bir türlü dilim varıpta söyleyemedim :D şakül hakkında az çok malumat sahibisin bi zahmet sen bir soruversen :( hem denemişte olursun tecrüben artar...

kıymetli dostum sizler gibi değerli dostlarımızın ziyaretinden onur duyarız mevlam nasip kısmet ederse neden olmasın inşAllah diyelim inşAllah...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

ah Tevfik ustam yakında temel in adını bile kimse anmayacak. bütün fıkralar TEVFİK BİR GÜN.... diye başlayacak koptum koptum koptum koptum

:Dkoptum HARBİCİ Ustam çok net tespitte bulundunuzkoptum:D
Ben ve Rex lacivert ustayla uğraşmayalı
Tamamen Tevfik abim ile uğraşıyor
Dikkatimden kaçmadı değil

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

sevgili dostum ayıptır söylemesi sordum sormasınada :D dağlardan taşlardan ses geldide bizim şakül den ses gelmedi :( galiba şakül seni tanımıyor veya tanıtamadım ana adı baba adı senin kızlık soy adın gibi :confused: neyse benim ufaklık başıma tebelleş oldu baba şaküle ne soruyorsun gidip gelip soruyor yaw bir türlü dilim varıpta söyleyemedim :D şakül hakkında az çok malumat sahibisin bi zahmet sen bir soruversen :( hem denemişte olursun tecrüben artar...

kıymetli dostum sizler gibi değerli dostlarımızın ziyaretinden onur duyarız mevlam nasip kısmet ederse neden olmasın inşAllah diyelim inşAllah...

inşallah muhterem ustam. inşallah

:Dkoptum HARBİCİ Ustam çok net tespitte bulundunuzkoptum:D
Ben ve Rex lacivert ustayla uğraşmayalı
Tamamen Tevfik abim ile uğraşıyor
Dikkatimden kaçmadı değil

şu rex nerelerde bu sıralar hiç gözükmez oldu. yoksa onu da izinsiz define aramaktan dolayı içeri mi attılar :D

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

şu rex nerelerde bu sıralar hiç gözükmez oldu. yoksa onu da izinsiz define aramaktan dolayı içeri mi attılar :D[/QUOTE]

Şu pire torbasının neresini özlüyorsunuz yaw..?kırık dökük kemik torbasının...kaba etlerinizmi sergiyo..:mad: inşAllah içeri düşmüştür içerde de ehehehe..gebermiştir inşAllah..silah?

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

şu rex nerelerde bu sıralar hiç gözükmez oldu. yoksa onu da izinsiz define aramaktan dolayı içeri mi attılar :D

Şu pire torbasının neresini özlüyorsunuz yaw..?kırık dökük kemik torbasının...kaba etlerinizmi sergiyo..:mad: inşAllah içeri düşmüştür içerde de ehehehe..gebermiştir inşAllah..silah?[/QUOTE]
Rex ustamız hizmet içi eğitime gitti
Gelirde bu yazıları görürse
Rabbim size yardım etsinsilah?
Bunu unutanlar var heralde

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Tevfik ustanın talihi...

Bizim ikizceli sinemaya gitmiş. Oturmuş, bir bakmış önünde aynı Dursun'un kafaya benzeyen kel bir adam. Avcunu öpüp bir şaplak atmış. neye uğradığını şaşıran tevfik usta gözlerini kıprıştırarak döner dönmez de: "Ula Dursun ne yapıyısın?" diye sormuş. tevfik usta da: "Yav ne Dursun'u kardeşim manyak mısın?" be more..diye kızmış.tevfik usta yerini değiştirmiş önlere gitmiş. Biraz sonra da bizimki gitmiş yine arkasına oturmuş, avcunu öpüp yine bir şaplak atmış. Tevfik usta döner dönmez de: "Ula Dursun ne yapıyısın?" diye sormuş. tevfik usta da: "Yav ne Dursun'u deli herif?" diye kızmış ve yine yerini değiştirmiş. ikizceli de hemen arkasına oturmuş ve bir daha şaplak atarak: "Ula Dursun, yarım saattir sen diye başka bir adama vuriyurum" :D

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

(alkış) (alkış) (alkış)
koptum koptum koptum koptum koptum ....

Üst Alt